Ootame loovaid, isikupäraseid, julgeid ja argumenteeritud esseesid teemal, kus globaalne kohtub sügavalt isiklikuga.

Illustratsioon: Nadezda Andreeva
Illustratsioon: Nadezda Andrejeva

Oled hingelt maailmamuutja või hoopis käega löönud eks-idealist? Hoiad ennast kursis iga uue globaalse kriisikoldega või künnad keskendunult koduaeda? Valutad südant nii Afganistani naiste kui Ukraina põgenike pärast? Või oled väsinud võõraid võitlusi võitlemast? Jah, just sina, kes sa ennast ära tundsid. Me tahame teada, kuidas sul kriiside ajastul läheb! Kuidas sa vastu pead, kuidas võitlusi valid? Mis hetkedel maailma päästma tormad ja millal ennast välja lülitad? Räägi meile, mismoodi edukalt funktsioneerida rahutus, ebakindlas, soojenevas ja polariseerunud maailmas. Kuidas säilitada tegutsemisind tugevas vastutuules? Kuidas hoida põlevas maailmas oma süda põlemas? Või mis saab siis, kui see süda enam ei põle?

Jaga meiega neil teemadel oma mõtteid, tundeid ja tõdemusi essee vormis. Ootame konkursile tekste, mis on:

  • loovad, isikupärased, julged, argumenteeritud, faktipõhised ja mõnusalt loetavad;
  • pikkuselt 9000 – 11 000 tähemärki (koos tühikutega); 
  • saadetud hiljemalt 12. märtsiks aadressile konkurss@muurileht.ee

Parimatele panevad Müürileht ja Mondo välja rahalised auhinnad: I koha auhind on 500€, II koht saab 250€ ja III koht 100€. Samuti otsustasime võistluse kõige nooremale ja kõige vanemale osalejale Müürilehe tellimuse kinkida. Võidutöö avaldame Müürilehe aprillinumbris.

Konkurss toimub MTÜ Mondo projekti „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini; Eesti panus kestliku arengu eesmärkidesse” raames, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.