Sel kevadel, suurvete ajal, Kreenholmi saarel asuval alal rändab publik lavastusega „Oomen” tööliste sissekäidud radu pidi Kreenholmi Manufaktuuri hoonetesse.

Narva Kreenholmi Manufaktuur. Illustratsioon: press

Narva Kreenholmi Manufaktuur. Illustratsioon: press

Kas masinistlik maailmakord, mis sähvatab tulihännana üle maakera, tabades inimsüdameid, on Oomen? Kas Oomen ilmub korra ja läinud ta ongi…? Kreenholmi üüratud tehasehooned on lasknud oma võlvidel paisuda, et mahutada ära põlvkondi tööd ja ühistahet, millest nüüd on saanud ahastamapanev museaalne tühimik.

„Oomen” põhineb avangardpoeedi Aleksei Gastevi teosel „Töölislöögi poeesia”. Gastev sai sotsialistlikul Venemaal tuntuks kui teoreetik ja praktik, kelle huviks ja sihiks oli parandada tööliste efektiivsust vabrikutes. Suurimaks tehaseks meie aladel on Kreenholmi Manufaktuur, mis oma mastaapsuses kannab endas mehhaniseeritud töö vaimu ka tänapäeval.

Kreenholmi ruumid hoiavad endas nii suurejoonelise tööstuse hõngu kui ka õrna töölishinge katsumusi, mida saab tajuda nii kolossaalse vabriku territooriumil kui manufaktuuri siseruumides.

Paisuvalt monteeruva aegruumi loomiseks võtavad olulise rolli näitlejad Mirtel Pohla, Riina Maidre, Bert Raudsep, Pääru Oja ning Vox Populi koor lavastaja Jarmo Reha käe all.

Lavastuse „Oomen” rännak algab Kreenholmi vana värava juurest, Joala 32 vastas. Esietendus toimub 30. märtsil kell 19. Järgmised etendused leivad aset 31. märtsil, 13., 14., 20. ja 21. aprillil kell 19 ning 1., 15., 22., aprillil kell 16.

Korraldajad paluvad riietuda ilmastikule vastavalt.

Lisainfot etenduse kohta leiad siit.