Forgotten Sunrise sai käesoleval aastal 30-aastaseks. Alustanud atmosfäärilise death metal-bändina liiguti juba üheksakümnendate keskel elektroonilisema ja eksperimentaalsema muusika suunas. Lahterdamatut tumedakõlalist stiili armastab bänd ise kutsuda industrial’i sugulaseks ehk outdustrial’iks.

Forgotten Sunrise. Foto: Evert Palmets

Kogu kolme kümnendi jooksul, vaatamata paljudele koosseisulistele muutustele, pole bänd olnud kunagi laiali. Rahvusvaheliselt on üllitatud kolm täispikka albumit, mõned EPd, käputäis singleid ja kümneid remikse ning koostööprojekte. Novembris otsustas Forgotten Sunrise paisata esinduslikul USB-pulgal välja 16-loolise kogumiku „Dirty Years of Sunraisk”, mis koosneb avaldamata paladest, kaveritest ja vaid varem digitaalselt ilmunud remiksidest. Plaadikaant kaunistab bändi liidri ja asutajaliikme Anders Meltsi ema illustratsioon. Lisaks muusikale on pulgal iga loo kohta seletus ning lisaks 100 pilti tutvustavate alltekstidega läbi bändi ajaloo.

Ka Forgotten Sunrise’i uus täispikk kauamängiv on lõplikult salvestatud ja ootab väljaandmise järjekorras oma hetke.

Bändiga on võimalus kohtuda juba varsti ja seda kolmel täiesti unikaalsel juhul. Forgotten Sunrise’i kureeritav õhtu leiab aset 17. detsembril Telliskivis asuvas Terminali plaadipoes/baaris. Ekraanil saab näha läbilõiget bändi ajaloost, millele järgneb poolkontsertvormis esinemine/ajalootund ehk Anders räägib Forgotten Sunrise’i kolmest möödunud dekaadist ja samal ajal musitseerivad jutu taustaks bändikaaslased Kadri Sammel ja Suva. Õhtu lõpetuseks liigub trio aga plaadimängijate taha ning kutsub teid tantsule. Teatavasti on kõik kolm liiget ka tumemuusika üritustesarja Beats From The Vault resident-DJd.

Samuti on võimalus kuulda ja näha Forgotten Sunrise’i koos Apparatus&Apparataga Von Krahlis Taavi Eelmaa poolt veetavatel salongiõhtutel nimega „Psühholingvistiline patogenees” 13. ja 27. detsembril kell 20:30.