2012. aasta A-galerii parima seifinäituse laureaadiks kuulutati rühmituse Urmas-Ott (Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste) postapokalüptiline ehtenäitus „VARJEND 2415”.

Foto: Katrin Veegen

Foto: Katrin Veegen

Näitusel „VARJEND 2415” eksponeeritud ehete esteetika oli tuletatud küsimustest „mida väärtustaksid ja kannaksid apokalüpsise üle elanud inimesed?” ning „millised väärtushinnangute muutused toimuksid sellises maailmas elava inimese psüühikas?”.
Rühmitus Urmas-Ott on kasvanud välja kahe noore metallikunstniku Urmas Lüüsi ja Hans-Otto Ojaste ühisest loomingulisest tegevusest, mille jooksul nad on kasutanud meediumitena ehtekunsti, sepist, graafikat, tänavakunsti, performance’eid. Lisaks kuuluvad mõlemad helikollektiivi Postinstrumentum, mis loob eksperimentaalmuusikal baseeruvaid etendusi.

A-galerii on professionaalsete metallikunstnike loomingut esindav ehtegalerii, mille tegevuste hulka kuulub ajaloolises seifis näituste korraldamine. A-galerii algatas 2007. aastal parima seifinäituse preemia väljaandmise, eesmärgiga tunnustada ehete loomisega aktiivselt tegelevaid kolleege. Sellest ajast on tekkinud traditsioon kuulutada möödunud aastat kokkuvõtval jõulupeol välja aasta parim näitus ning anda üle rahaline preemia.