Laupäeval kell 12:00 esitab kunstirühmitus Barbara Lehtna & Co Pärnus Martensi väljakul performance’i „Palvevaip“, mille käigus püütakse juhtida tähelepanu sallimatusele ühiskonnas ning toota juurde sallivust.

Rühmituse eestvedaja Barbara Lehtna sõnul pärineb performance’i idee tema Palestiinas elamise ajast, kui ta puutus rohkem kokku erinevate usuliste äärmuste ja sümbolitega. Ühte neist sümbolitest – mosleminaist katvat burkat – kasutatakse ka performance’i läbiviimiseks.

„Ma ei arva, et Eestis oleks probleem niivõrd usuline sallimatus, kuivõrd sallimatus igasuguse erinevuse või teistsugususe vastu ja ega asi ei olegi niivõrd selles, et keegi kedagi tänaval ahistab: ka netikommentaariumid, mis kubisevad ähvardustest ja solvangutest, on tegelikult probleem,“ selgitas Lehtna ettevõtmise tagamaid.

Performance’i viivad läbi kuus noort naist, kes jäävad anonüümseks nagu ka Lehtna poolt välja toodud anonüümsed kommentaatorid, kes võtavad endale tihti õiguse erinevaid vähemusgruppe mustata või halvustada.

Kunstirühmitus Barbara Lehtna & Co on Pärnus tegutsev grupp, kes koosneb igal esinemisel erinevatest inimestest, keda parasjagu käsitletav teema lähemalt või kaugemalt puudutab.