Sel reedel, 12. jaanuaril toimub Sveta Baaris kolmas pidu üritustesarjast Akasha, millega tuuakse inimesteni erinevaid muusikuid, artiste, kunstnikuid ja muidusööjaid. Iga ürituse tarbeks luuakse ainukordne ruumispetsiifiline keskkond, mille juures on suur roll publikul.

Foto: Jaanus Odras

Foto: Jaanus Odras

Akasha, kus leiab muusikat ambient’ist hardcore’ini, keerab ruumi pea peale, tekitades inimestes küsimusi, mis on reaalsus, kus on ruum, miks on Sveta Baaris inimesed lae all, kus on artist ja mis toimub laval tol hetkel, kui artist on peal. Kust tuleb armastus ja kuhu kaob reaalsus. Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse koha peal.

Seekordse ürituse peaesinejaks on Motobor, kelle muusika on eriline just nimelt endaehitatud instrumentide tõttu. Lisaks viivad helirännakule Rene Köster, Marek Poel koos DJ Hot Dogiga ning Possesdmiki. Nägemismeele hoiab aga erksana Karl Erik Leik.

Ürituse peakorraldaja Jaanus Odrase sõnul peituvad Akasha juured juba tema nooruspõlves, kus sai mitmete projektide kallal nokitsetud ning kuhu kuulub muu hulgas ka eesti ühes suurimas kunstiprojektis E.ART.H Patarei Vanglas. Ajapikku hakkas Odrast painama rahutute jalgade või pigem rahutute sõrmede sündroom ning olles tegutsenud ja ringi liikunud meelelahutusmaastikul viimased 5 aastat, hakkas ta millestki seletamatust puudust tundma.

„Erinevad festivalid, mis hoidsid meeled erksana, hakkasid toimuma palju väiksemalt ning paljud olid oma aja ära elanud,” sõnab ta. „Sealt hakkaski mõte liikuma suunas, mis pakuks külastajale midagi meeldejäävat, uuenduslikku, põnevat ja seda vaatamata aastaajale. Olgu selleks kas kevad, suvi sügis või talv, võtame väljakutsed vastu ning pöörame need enda jaoks kasulikuks. Loodus tühja kohta ei salli ja nii tekkiski Akasha.”

Akasha palub edasi öelda: „Sa oled ürituse osa, ära palun dressides tule, aga glitter on rohkem kui teretulnud!”