Ionik on Soomest Turust pärit DJ, vinüülientusiast ja trendsetter, keda võiks nimetada vabalt Skandinaavia Gilles Petersoniks. Viimase viieteistkümne aasta jooksul on Ionik, kodanikunimega Masa Sutela, mänginud plaate maailma erinevais paigus, New Yorgist Tōkyōni, Rovaniemist Kaplinnani, ning andnud oma plaadifirmade kaudu välja üle viiekümne plaadi erinevatelt artistidelt.

DJ Ionik. Foto: Press

DJ Ionik. Foto: Press

Tema kolm leibelit Traveller Records, Kojak Giant Sounds ja Black Economy on äärmiselt laiaulatusliku kataloogiga. Traveller keskendub originaalloomingule, kust võib leida näiteks Põhja-Iirimaa house-muusika duo Bicepi, kuid enamik muusikat on siiski soulisem. Tiksu lemmikuteks on näiteks Rootsi ansambli Combo De La Musica seitsmetolline „Why” ja teise Rootsi üllataja The Northern Lights’i „You & I”/„This Time Around” seitsmetolline singel.

Kojak annab samal ajal välja peamiselt disco edit’eid ning Black Economy on orienteeritud tumedamale techno-suunale. Ioniku setid koondavad nende kolme plaadifirma välja antud muusikat, ulatudes džässist soulini ja hiphopist house’ini.

Seekordne, 14. novembril Erinevate Tubade Klubis toimuv TIKS leiab aset koostöös PÖFFi alafestivali Just Filmiga, tähistamaks nende 15. sünnipäeva. Lisaks DJ Ionikule mängivad plaate ka Yo!Hoovi üks vedajaid PhilGood ning TIKSu DJd Peeter Ehala ja Sander Mölder.

Facebookis leiab ürituse siit.