24. oktoobril jõuab Polygon Teatris lavale Martin Alguse näidend „Väävelmagnooliad”, mille on lavastanud Tamur Tohver.

Anti Kobin ja Karin Rask

Anti Kobin ja Karin Rask

„Väävelmagnooliad” põhineb tõestisündinud lool. Ühel päeval saabub karjäärinaise ellu tema invaliidist isa, kes äkitselt oma tütre hoolitsust vajab. Naine teeb kõik, et isa hooldamisest pääseda, sest see on lapsepõlves tema suhtes vägivaldne olnud. Ka alguses väga toetavana tundunud elukaaslane jätab naise raskel hetkel üksi – kaotatud karjäärivõimaluste, hädise isa ja lapsepõlvetraumadega. Elul on aga üllatusi varuks ning pealtnäha lootusetud olukorrad panevad elu ja inimesi enda ümber teisiti nägema. Näidendi tekst on napp ja kujundlik, rõhudes pigem poeetilisusele kui psühholoogilisele realismile.

Mängivad Karin Rask, Anti Kobin ja Eero Spriit. Lavastuse kunstnik on Kalju Kivi.

Martin Algus on võitnud kaks Eesti Teatri Agentuuri korraldatud näidendivõistluse esikohta. „Väävelmagnooliad” pälvis 2013. aasta näidendivõistluse II koha preemia.

Etendused toimuvad 24., 25., 30., 31. oktoobril ja 1., 6., 7., 8. ja 13. novembril kell 19.00 Polygoni Amfiteatris (Rävala pst 8).

Polygon Teatri asutasid 8. mail 2008 Tamur Tohver, Tarvo Krall ja Reet Aus poolt. Tegutsemisaja jooksul on antud üle saja etenduse nii kodu- kui välismaal. Polygon Teatri eesmärgiks on olla kõrge kunstilise kvaliteedi juures sotsiaalselt terav ja samas ühendav, jutustades lugusid kõikidele Eestis elavatele inimestele mõistetaval moel. 2009. aastast tegutseb Polygoni Teatrikool huvikoolina Tallinnas ja sellest sügisest ka Tartus.

Polygon Teatri kavaga tutvu siin.