22.–29. juunil Portugalis Espinhos toimuv FEST – New Directors|New Films Festival kutsub noori filmitegijaid oma töid esitama. FESTi eesmärgiks on olla noorte filmitegijate kohtumispaigaks, näidata ja levitada noorte talentide filme ning aidata neil oma oskusi lihvida.

Festivali võistlusprogrammide peaauhindadeks on kuni 30-aastase filmitegija lühifilmile antav Hõbeilves ja vanusepiiranguta esimesele või teisele täispikale filmile antav Kuldilves. Lisaks võistlusprogrammile on festivalil mitmeid erineva suunitlusega eriprogramme.

Noorte filmitegijate arengu toetamiseks korraldatakse FEST Pitching Forumit ja Training Groundi. Training Ground on nädal aega kestev audiovisuaalfoorum täis meistriklasse, loenguid, töötubasid ja debatte, mida juhivad erinevate filmivaldkondade spetsialistid. Sel aastal osalevad töötubades teiste seas näiteks Gareth Wiley (Kuldgloobusele nomineeritud filmide „Matšpall” ja „Vicky Cristina Barcelona” produtsent), Steven Noble (BAFTA-le, Kuldgloobusele ja Oscarile nomineeritud „Kõiksuse teooria” ning „Naha all” kostüümikunstnik), Peter Doyle („Sõrmuste isanda” triloogia ja „Llewyn Davise ballaadi” visuaalsed efektid) ja Barney Pilling (BAFTA-le, Oscarile ja Kuldgloobusele nomineeritud „Grand Budapesti Hotelli” ja „Hariduse” monteerija).

Pitching Forum on suunatud noortele režissööridele, kes soovivad nõu kogenenumatelt stsenaristidelt, režissööridelt ja produtsentidelt. Pitching Forumile saab esitada täispikkade mängufilmide, lühi- ja dokumentaalfilmide ning teleseriaalide projekte. Parimaid projekte aidatakse arendada ja jagatakse auhindu. Projektide esitamise tähtaeg on 12. mai 2015.

Rohkem infot FESTi ning tööde esitamise kohta leiab siit.