Alates homsest, 20. märtsist linastub kinodes Artis ja Sõprus Peeter Rebase uus dokumentaalfilm „Tashi Delek!”.

„Tashi Delek!”. Foto: efis.ee

„Tashi Delek!”. Foto: efis.ee

Peeter Rebase dokumentaalfilm räägib loo 17-aastasest Tiibeti budistliku kloostri mungast Tashist. Vanemad saatsid Tashi kloostrisse juba kuueaastaselt ning nüüd seisab tal ees raske otsus – kas pühendada oma elu mungana budismi, vana kultuuri ja traditsioonide edasikandmisele või lahkuda kloostrist ja teostada oma unistused. Filmis jälgime Tashit tema teekonnal kloostrist koju isa juurde läbi Himaalaja mäestiku ning kohtame selle iidse Mustangi kuningriigi elanikke. Läbi Tashi silmade näeme ühe paremini säilinud Tiibeti kultuuri olevikku, minevikku ja tulevikku.

„Meil polnud plaanis seda filmi teha, aga see lugu tuli ise meie juurde. Võtted nelja kilomeetri kõrgusel Himaalaja mäestikus olid füüsiliselt ülirasked, aga sealne loodus ja inimesed on lihtsalt fantastiliselt omanäolised. Usun, et filmi on väga põnev vaadata kõigil, keda huvitavad maailma kultuurid, reisimine või lihtsalt ühe poisi täiskasvanuks saamise lugu. Tänasel päeval on Mustangi kultuuri ees seisvatel probleemidel üllatavalt palju universaalset ja ühist meie enda eesti rahva ja kultuuri arengutega,” rääkis filmi režissöör Peeter Rebane.

Filmile lõi muusika Brasiilia muusik Eduardo Agni.

„Tashi Delek!” linastub alates 20. märtsist Tallinna kinodes Artis ja Sõprus ning alates aprillist ka teistes Eesti linnades.