Positivuse esinejatenimekirja lisandusid Bastille, The 1975, Laura Mvula ja Kid Karate.

Laura Mvula

Laura Mvula

Briti rokkbänd Bastille on selle aasta Briti muusikaauhindade jagamisel nomineeritud neljas kategoorias: aasta album, aasta läbimurdja, aasta singel ja aasta bänd. Bastille on alguse saanud laulja ning laulukirjutaja Dan Smithi loomingulistest ideedest ning tema oskusest oma ilmekad jutustused neli minutit kestvasse poplaulu mahutada. Bändi muusika loojaks on küll vaid üks inimene, kuid laval esitavad loomingut neli bändiliiget. Lood koosnevad rütmikatest meloodiatest, kummitamajäävatest vokaalidest ning mitmekülgsetest helikõladest. Bastille’i debüütalbum „Bad Blood” ilmus 2013. aastal.

2013 oli ka sametise häälega lauljatari Laura Mvula jaoks läbimurdeaasta. Olles välja andnud oma debüütalbumi „Sing to the Moon” ning esinenud esimest korda USAs SXSW festivalil, sai Mvula hulgaliselt esinemispakkumisi ning võttis osa ka Alicia Keysi iga aastasest Black Balli heategevusgalast. Sama põnev oli eelmine aasta Laura jaoks ka kodumaal Suurbritannias, kus ta oli Barclaycard Mercury Prize, BBC Sound of 2013 ning BRITs Critics’ Choice auhindade nominent ning viis koju kaks MOBO auhinda.

Alternatiivrokkarid The 1975 kombineerivad võimsa rokiga nooruslikke teemasid nagu seks, armastus ning hirm. Kuigi bänd alustas tegevust võrdlemisi hiljuti, on nad juba esinenud iTunesi festivalil, tuuritanud Euroopas ning andnud välja oma esikalbumi „The 1975” (2013). Nende värskeim üllitis, EP pealkirjaga „Music For the Cars” on hetkel iTunesi edetablis kuuendal kohal.

Kid Karate on kõige rokilikum lisandus Positivuse programmi. Riffide tormiline kõla, võimsad vokaalid, jõulised trummid ja eriefektid – see duo esitab raju rock’n’roll-i. Bänd andis kontserdi ka selle aasta Eurosonic Noordeslag festivalil ning nende esimene EP „Lights Out” ilmus eelmisel aastal.

Positivus toimub 18., 19. ja 20. juulil Salacgrivas, Lätis. Eelnevalt on festivalil esinenud The xx, Muse, Sigur Rós, Imagine Dragons, Two Door Cinema Club, Willy Moon, Michael Kiwanuka, Tom Odell ja paljud teised.

Vaata täiendavat festivaliinfot Positivuse kodulehelt.