Tänavusel Tallinn Music Weeki muusikatööstuse konverentsil annavad intervjuu art-punk-grupeeringu Pussy Riot liikmed, Eesti tuntuim popartist Kerli ning muusik ja autor Bob Stanley, ettekande teeb endine Billboardi peatoimetaja ja autoriõiguste teemalise raamatu „Free Ride” autor Robert Levine.

President Toomas-Hendrik Ilves TMW 2013 konverentsi avamisel. Foto: Rasmus Jurkatam

President Toomas-Hendrik Ilves TMW 2013 konverentsi avamisel. Foto: Rasmus Jurkatam

TMW konverentsi avab reedel, 28. märtsil president Toomas Hendrik Ilves. Kohe avamise järel teeb tuntud Vene aktivist ja muusikakriitik Artemyi „Artjom” Troitsky intervjuu Pussy Rioti liikmetega. Pussy Riot sattus rahvusvahelise meedia huviorbiiti just pärast president Toomas Hendrik Ilvese avakõnet Tallinn Music Weekil. Nüüd on kaks Pussy Rioti liiget ise Tallinnas ja arutlevad koos Troitskyga totaalse režiimi ning kunsti ja muusika vastuseisu teemadel.

30 miljonit vaatamist Youtube’is, üle poole miljoni fänni Facebooki lehel ning Suurbritannia mulluse jõuluaegse esikohasingli kaasautorlus on teinud Kerli tänaseks edukaimaks Eesti päritolu artistiks. Tallinn Music Weekil teeb Kerliga intervjuu Ewert and The Two Dragonsi ning Iirise manager Toomas Olljum.

Robert Levine on endine Billboardi tegev- ja ajakirjade Wired ning New Yorker süvalugude toimetaja ning raamatu „Free Ride” autor. Businessweek, Fortune ja Financial Times on nimetanud „Free Ride’i” raamatuks, „mis peaks muutma kultuuri tuleviku üle peetavat debatti”. Levine tutvustab oma seisukohti ka Tallinn Music Weekil ning arutleb teema üle sellele järgneval autoriõigusi puudutaval konverentsipaneelil.

Bob Stanley, muusikuna tuntud peamiselt indie-popbändist Saint Etienne, on möödunud aastal ilmunud raamatu „Yeah yeah yeah: The Story of Modern Pop” autor. Seda nimetasid aasta muusikaraamatuks Sunday Times ja Rough Trades. Stanleyga vestleb TMW laval briti kriitik ja kolumnist Kieron Tyler.

Kahepäevasel konverentsil võetakse luubi alla ka digiajastu autoriõiguste temaatika, raadio ja voogedastusteenuste tulevik, muusikatööstuse majanduslik mõju, regionaalne koostöö Baltikumis ja Põhjamaades ning palju teisi muusikamaailmas aktuaalseid teemasid.

Lisaks toimuvad tuntud muusikamanageridega kontakte luua aitav „Meet the managers” kiirkohtumised, kus 12 Eestist ja mujalt pärit manageri jagavad individuaalselt oma kogemusi artistide karjääri edendamise vallas.

Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne „Check My Demo” seminar, kus festivalikavas olevad bändid saavad ausat ja vahetut tagasisidet salvestatud lugudele oma ala tugevamatelt tegijatelt. Muusikat mängib ja arutlusringi juhib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna.

Konverentsi ajakava vaata siit.