Orgaanilise tootmise ja kaubanduse mõttes on tilluke Taani praegugi maailmas vaieldamatult esirinnas, kuid paistab, et sellest on väiksele Euroopa riigile vähe – nimelt on taanlased tulnud suuresti tänu vasaktsentristliku rohelise erakonna Alternativet esiletõusule 2015. aasta valimistel lagedale riikliku plaaniga muuta Taani esimese riigina maailmas 100% orgaaniliseks!

Orgaanilise Taani plaan hõlmab ka põllumajanduslike loomade kasvatamist. Foto: press

Orgaanilise Taani plaan hõlmab ka põllumajanduslike loomade kasvatamist. Foto: press

Eelmisel aastal suunas riik üle 53 miljoni euro aga just orgaanilise põllumajanduse suurendamisse. 67 punktist koosneva kava kohaselt (tööpealkirjaga „Økologiplan Danmark”) tahab Taani kahekordistada 2007. aastaga võrreldes aastaks 2020 (mis on ju juba päris varsti!) põllumajandusliku maa, mida haritakse orgaaniliste ja biodünaamiliste meetoditega – ja plaanibki oma põllumajanduse tõepoolest 100% orgaaniliseks muuta. Kava ei hõlma ainult puu- ja juurviljade tootmist, vaid ka põllumajanduslike loomade kasvatust.

Praegu töötab valitsus oma eesmärgi nimel kahes põhilises suunas: ühelt poolt nähakse vaeva, et muuta olemasolev traditsiooniline põllumaa orgaaniliseks, ning teisalt püütakse suurendada nõudlust orgaaniliste toodete järele.

Jääb üle vaid oodata ja vaadata, kuidas Taani tulevase hipide invasiooni ja pühapäevahipide rohkete palverännakutega hakkama saab! Lisainfot leiab siit.