7.–10. maini toimub Tartus (10. mail ka Rakveres) kirjandusfestival Prima Vista, mis toob Taaralinna kokku autoreid nii kodumaalt kui piiri tagant. Tänavusest programmist, mille teemaks „Süüta noorus”, õhkub indu, ideaale ja tuhinat. Festivali juhatab sisse homsest kolmapäevani vältav prii sissepääsuga kirjandusfilmide programm Elektriteatris.

Kaader filmist „Uinuv kaunitar”.

Kaader filmist „Uinuv kaunitar”.

5. mail linastub nii väikeste kui suurte filmisõprade rõõmuks vene animatsioon „Inetu pardipoeg”, mis põhineb Hans Christian Anderseni muinasjutul ja põimib sinna osavalt lauludeks seatud Pjotr Tšaikovski muusika, pakkudes sel moel elamust nii silmale kui kõrvale. Klassikaline lugu jutustab kanade, partide ja hanede sekka sattunud luigepojast, kes otsib oma kohta maailmas. Imearmsale filmile loeb eesti keeles peale alati sarmikas Tambet Tuisk.

Teisipäeval, 6. mail jõuab 35 mm filmilindi vahendusel Elektriteatri ekraanile ulmeklassika „„Hukkunud alpinsti” hotell”. Vendade Strugatskite romaani ainetel ja Grigori Kromanovi režissöörikäe all valminud linateos toob meieni kummastavad sündmused „Hukkunud alpinisti” hotellis, kuhu inspektor Glebsky on saadetud väljakutse peale. Hotelli valdab omamoodi õhustik, mis kisub tundide möödudes aina enam kiiva. Tegemist on hinnatud pärliga meie filmiloos, mille tegemises on kaasa löönud korralik annus legendaarseid kodumaiseid loomeinimesi: operaator Jüri Sillart, kunstnik Tõnu Virve, näitlejad Jüri Järvet, Mikk Mikiver, Lembit Peterson, Sulev Luik, neile lisaks tantsija Tiit Härm ja helilooja Sven Grünberg.

7. mail lõpetab kirjandusfilmide kava 2011. aasta Cannes’i võistlusprogrammis linastunud „Uinuv kaunitar”. Varem romaanikirjanikuna edu saavutanud Julia Leigh luges Yasunari Kawabata jutustust „Uinuvate kaunitaride maja” ja Gabriel Garcia Marquezi romaani „Minu mälestused kurbadest hooradest”, kuklas kummitasid ka klassikalised muinasjutuversioonid iludusest, kes magas sada aastat õndsat und, ning piiblilugu kuningas Taavetist, kes vanamehena uinus sooja saamiseks neitsite kõrval. Autor tõstis tegevuse kaasaegsesse maailma, lisas oma vaatevinkli ja kokku tuli selge autorikäekirjaga film noorest tudengineiust, kes raha teenimiseks läheb tööle eraklubisse, kus ta tugeva narkootikumi mõju all magab peenes kambris, samal ajal kui teda külastavad küpses eas härrasmehed. Müstilise atmosfääriga film paneb vaataja pead murdma mitmete eetiliste küsimuste üle ja jääb kaunilt komponeeritud kaadritega mällu kummitama.

Kõik filmiseansid algavad kell 19.00.

Tartu Elektriteatri programmi vaata siit.