Salapärane Prince of Denmark aka Traumprinz aka DJ Metatron on oma varjatud identiteediga muusikamaailmas parajalt segadust tekitanud.

Siseinfo järgi on tegemist andeka muusikuga, kes paraku igasugust esinemist ja rahvamasse pelgab, mistõttu ei ole paljudele teada, kellega päriselt tegemist on. Viimane kord, kui ta Berliinis Berghaini klubis mängima pidi, olevat ta lihtsalt DJ-puldi tagant ära tulnud ja hoopis plaadifirma Gieglingi artistile Konstantinile mängimiseks plaate ulatanud.

Detsembris ilmus LÕPUKS viimastel aastatel tuntust kogunud Gieglingi ala-label’i Forum alt tema kauaoodatud kolmetunnine mega-LP, mis koosneb 23 loost. Kui PoD 2014. aastal lindistuse „Live at Planet Uterus” välja lasi, kogus see kiiresti populaarsust, aga paraku olid paljud sellel kõlanud lood avaldamata. Albumil „8” on mitmed neist nüüd nautimiseks olemas.

Mänglev ja hüpnootiline „8” on eelkõige manustamiseks suurematele muusikasõpradele, kuid ka eraldiseisvatena on lood terviklikud – mõnusalt atmosfäärilised, kergelt melanhoolsed ja lo-fi-kõlaga.

Kosmosetripp on klassikalise ülesehitusega, algab pikema intro ja rahulikumas tempos lugudega, kulmineerudes kuskil keskel alates loost „Once with a Smile” ja lõpetades populaarse banger’iga „GS”, pärast mida järgneb outro’na vaiksem ambient („Ambient 004”, „Peace”), mis juhatab kuulaja vaikselt „Planet Uterusele”.

Atmosfääriliselt loop’iva muusika austajatele kohustuslik kuulamine. Kusjuures kolm tundi möödub üllataval kiirusel.