Laupäeval, 19. detsembril toimub Polümeeri tehases projektiruumis Kraam filmiõhtu Abrakadabra IV, kus näidatakse indie dokfilmi „Just do it” nüüdisaegsetest revolutsionääridest. Publikuga on kutsutud vestlema Kliimabussiga Pariisi meeleavaldustel käinud Mihkel Pukk.

„Just Do It – a tale of modern-day outlaws” (rež Emily James, 2011) on film kliimaaktivistidest, kes ei põrka oma sõnumi edastamisel tagasi ka politsei ees. Aktivistid valivad oma võitluse vahenditeks kodanikuallumatuse, kunstiprojektid, post-kapitalistliku erakonna loomise ning protestiaktsioonid söekaevandustes ja lennujaamades.

Äsja Pariisis toimunud kliimakonverents ning samal ajal tänavatele tulnud tuhanded aktivistid on hea põhjus praegu ka Eestis (keskkonna)aktivimist rääkimiseks. Eesti poliitikutelt tõsiseltvõetavaid plaane kliimasoojenemise põhisüüdlase, fossiilkütuste põletamise, vähendamiseks kuulda pole olnud. Mida saame ära teha? Filmiõhtuga ühineb Mihkel Pukk, kes jagab värskeid muljeid Pariisi kliimakonverentsil toimunud rahumeelsetest meeleavaldustest ning sellest, kuidas luua Eestis keskkonnaaktivistlikku liikumist.

Novembris avatud Kraam on Minna Hindi ja Killu Sukmiti artist-run space, kogukondlik kunstnike projektiruum, kus on avatud ka tasuta asjade pood. Plaanis on luua feministlik muusikaarhiiv ning vaatamiseks on väljas mitu valmimisjärgus installatsiooni. Kraamis toimuvad igal laupäeval filmiõhtud või kontsertid.

Kraam asub aadressil Ülase 16 / Madara 22 (endine Polümeeri tehas, II korrus), Tallinn, ning on avatud laupäeviti kl 12–18.

Facebookis leiad sündmuse siit.