Soome tantsija, õpetaja ja koreograaf Outi Valanto viib 5. mail algusega kell 12 Rae Kultuurikeskuses läbi kaasaegse tantsu töötoa „Tõmbamine-lükkamine-kukkumine-rullimine-keerlemine. Vaba versus piiratud”. 12. mail annab Valanto aga Vaskjala Loomeresidentuuris sooloetenduse.

Outi Valanto. Foto: erakogu

Outi Valanto. Foto: erakogu

Kuidas ja kus paiknevad sinu liikumise piirid? Kuidas mitmekesistada oma kehateadlikkust ja oma igapäeva liikumist? Töötoas tehakse lihtsaid liigutusi, mis aitavad osalejatel saada teadlikumaks oma kehast ja selle võimetest. See on mänguline ruum, millega võivad liituda kõik.

Töötoa juhendaja Outi Valanto (sündinud 1991. aastal Tamperes) on Soome tantsija, õpetaja ja koreograaf, kes on õppinud Soomes, Saksamaal ja Austrias. Valanto tööpõld on lai – väikestest kaasaegse tantsu projektidest kuni suurte avalikku ruumi puudutavate ettevõtmisteni välja. Ta on võitnud kolmanda koha auhinna kaasaegse tantsu dueti eest võistlusel DanceStar Austria ja ülemaailmsel võistlusel DanceStar World. Viimasel ajal on ta seoses oma huviga arhitektuuri vastu hakanud uurima erinevate kehade seost arhitektuuriga, tehnoloogiat ja praegust ühiskonda. Oma loomingus tahab ta tegeleda sihtrühmade ja teemadega, mis on seni tundunud kunsti jaoks kättesaamatud. Valanto soovib püsida publikuga dialoogis.

Vaskjala Loomeresidentuur, kus sooloetendus aset leiab, asub aadressil Ussiaugu tee, Vaskjala küla, Rae vald, Harjumaa.

Ürituse leiad Facebookis siit.