Head traditsiooni järgides on LIITHELI võtnud enda tiiva alla järjekordse kohaliku artisti, eksperimentaalse helidisaineri Rando Arandi. Muljetavaldava stuudioaparatuuriga on saavutatud neli mitmekesist dub-heliteost, mis panevad jala tatsuma ja pea kaasa noogutama.

Nagu uksele prõmmides kostuvad avaloos „Maandub” meile esmalt trummimasina murtud biidid, seejärel heliruumis ringi väänduvad süntesaatoripiiksud. Mürisevalt madal bass teeks justkui kummarduse LFO omanimelisele legendaarsele reiviloole. Sügavat ohet meenutav heli märgib järgmise faasi saabumist, millega lisanduvad teosesse uued elemendid, jättes teised ajutiselt tagaplaanile. Lühikesed akordid moodustavad rütmilisi võnkeid, aga miski ei kõla piisavalt kaua, et luua üheselt äratuntav voolav meloodia. Sellised võtted on dub techno’s väga levinud.

Glitch-jazz’ilik „Moondub” mõjub veniva elektriklaveri ja eriti lonkava taktimõõduga hingeliselt, aga samas laisalt. Hüpnootiline „Joondub” on korduv, aga paneb kuulaja märkama muud, mis toimub heliteose taustal, kus kiirelt vahetuvad sound’id elaksid nagu omaette elu. Plaadi võtab kokku downtempo tunnetusega korralik breakbeat’i lugu „Avardub”.

Suhtumiselt ja ideoloogialt sarnaneb LIITHELI kultusliku leibeliga Giegling, ning sellised võrdlused ei ole kohatud, sest neil plaadifirmadel on palju ühiseid jooni. Mõlemad on iseseisvad, ühendavad tihedalt lävivaid muusikainimesi ning on kastist väljapoole mõtleva lähenemisega.

Plaati esitletakse sel laupäeval, 18. mail Kauplus Aasias.