Reedel, 16. märtsil avatakse ARSi Projektiruumis külastajatele üheks õhtuks Laivi performatiivsete moeinstallatsioonide seeria teine näitus „Long Live Trashed Bodies”.

„Long Live Trashed Bodies”. Foto: Laivi

„Long Live Trashed Bodies”. Foto: Laivi

Näitus vaatleb rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ka ekspressiivsel tasandil. Laivi looming on varasemaltki uurinud riietumist ja lahtiriietumist nii privaatses, koduses, kohati teadvustamata „moevabas” keskkonnas, kui ka sellega vastandlikes olukordades, kus indiviidide privaatne ruum on piiratud ja ahistav.

Vaadeldes ajutisi olukordi, mis on kaotanud oma eeldatava lõpu, on Laivit jätkuvalt huvitanud mööduva aja jäädvustamine rõivastesse. Iseloomult ajutiste ja jäävate materjalide ühendamine on aidanud leida uusi, küsitava kestusega tulemusi. Aja kulu peatamiseks on ta fikseerinud põrandal vedelevate rõivaste juhuslikke vorme kilesse ja lateksisse. Plastikusse vakumeeritud rõivad on steriilsed ja kaitstud, ent vastuoluliselt sümboliseerivad tänast jätkusuutmatut tootmis- ja tarbimistsüklit. Kallite ja odavate materjalide nagu siidi ja plastiku kombineerimine seab kahtluse alla ka tulemuse väärtuse.

Laivi on omandanud bakalureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas ja magistrikraadi moedisaini erialal Aalto Ülikoolis Helsingis. Ta on täiendanud end Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Ta on osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitustel ning viimasel kahel aastal avanud neli isikunäitust.

Seeria esimene üritus „When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” toimus ARSi Projektiruumis 20. oktoobril 2017.

Ürituse leiad Facebookis siit.