Enne kui jõuame mõneks suvekuuks unustada, mida tunneb keha, kui astud temperatuuriga +22 toast –22-kraadise pakasega talvisele tänavale, koguneme kinos Sõprus neljapäeval, 15. märtsil kell 18 järjekordsele Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavale välkloengule poeetilise pealkirjaga „Külmavõitu”.

Saun-konverentsiruum. Kosmos arhitektide spekulatiivne projekt

Saun-konverentsiruum. Kosmos arhitektide spekulatiivne projekt

Arutatakse, milliseid tingimusi esitab külmavõitu kliima ruumile ning millise jälje jätab lõputu külma ja sooja vahel kõlkumine siin sündinud kultuurile. Kuidas saada külmast võitu? Mida on võimalik ammutada meie mitteteadvuse sellest kihistusest, mis on lahutamatult seotud temperatuuri kõikumisega?

Külmavõitu välkloengu inspiratsioon sündis Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna ajakirja Ehituskunst sama pealkirja kandvast värskest numbrist, mille peatoimetajad Eik Hermann ning Karli Luik on ka välkloengu moderaatorid. Kuna see Ehituskunsti number on nende peatoimetamise all esimene, on meeleolu ärev. Esinejadki on seekord ärevalt eripalgelised: kohtume Art Leete, Heiki Pärdi, Kirill Tulini, Maarja Nuudi, Mihkel Tüüri ja Tuomas Toivoneniga. Üritus on tasuta.

Loe lisa Arhitektuurikeskuse kodulehelt.