Avatud on registreerimine Priit Pärna III animafilmifestivali 14.–16. oktoobril kell 12.00–17.00 Tapa Gümnaasiumis toimuvatesse laste ja noorte töötubadesse ning õpetajate täiendkoolitusele „Animatsioon loovusõppes”. Koolituse läbiviijaks on MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, kohapeal abistavad ka Tapa Gümnaasiumi meediaõpetajad ja teised vabatahtlikud animafilmihuvilised.

Kaader Priit Pärna animatsioonist „Aeg maha”.

Kaader Priit Pärna animatsioonist „Aeg maha”.

Tasuta töötubadest saavad osa võtta lapsed ja noored vanuses 6–19 aastat, lisaks on oodatud ka filmihuviliste vanemad. Eelregistreerimisel on vaja kirja panna oma nimi, lapsevanema nimi, kool, elukoht (omavalitsuse täpsusega), telefoninumber ja e-posti aadress. Kõik töötubades valminud filmid osalevad ka konkursil. Välja antakse Grand Prix ning palju eriauhindu. Konkursitulemused tehakse teatavaks festivali galal 25. oktoobril Tapa Kultuurikojas.

Õpetajate tasuline täiendkoolitus „Animatsioon loovusõppes” lieab aset 24.–26. oktoobril kell 10.00–16.00 Tapa Gümnaasiumis. Täiendkoolitus pakub õpetajatele metoodikaid ja tööriistu loovuse arendamiseks ja õpilaste loovtöö juhendamiseks. Koolitusel on neli peamist eesmärki: animatsioon kui kaasaegne õpetamismeetod; õppeainete lõimimine; loovuse arendamine ja IKT-vahendite kasutamine looval eneseväljendamisel.

Töötubadesse ning õpetajate täiendkoolitusele saab registreerida kuni 10. oktoobrini, kirjutades aadressil info@nukufilmilastestuudio.ee.

Priit Pärna III Animafilmifestival toimub tänavu 13. oktoobrist 2. novembrini.