„Palava aia” lood tunduvad käigu pealt iseennast otsivat, ja see on mittetantsulises elektroonikas üldiselt hea märk – selline muusika on mõeldud sutsama sulle otse ajju ja ajul hakkab igav, kui kõik on ette teada.

★★★★☆

Samas kõlavad palad stiililt ja sound’ilt kokku, jääb mulje, nagu album oleks tehtud tillukeses hubases katusekambristuudios kahe õhtuga. Tegelikult on seda sepistatud pea terve eelmise kümnendi jooksul.

Ligi kümme aastat eri leibelite alt üle Euroopa singleid ja EPsid pakkunud Ruutu Poisi ehk Jan Tomsoni esimene album kehtestab end üllatavalt vähe. Kui võiks arvata, et nüüd tuleb tohutu statement senise loometee krooniks, siis õnneks mitte, meile ei suruta ette mingit kolossi, vaid suheldakse sõbralikult.

Võrreldes eelmise pikema plaadiga „Ruutu Poiss EP” (International Major Label, Austria) ja mitmete tantsulisemate singlitega, nagu „Mjau” (Porridge Bullet), on „Palav Aed” mõnus mõtlik kulgemine. Eriti kannavad õdusat, ilusat eesti vibe’i palad „Enne” ja „Jaanid”. Samas on see muusika siin täiesti üleeuroopaline, meenutades plaadifirmade Magicwire või Príncipe Discos toodangut, aga ka vana Warpi, mis ju on niikuinii mõjutanud kogu sellele järgnenud otsingulist, tunnetuslikku elektroonikat. Artistidest, võib arvata, on sugulashinged Lone, Placid Angles ja A.k.Adrix, aga see olgu öeldud audiogeograafilises mõttes, mitte otseseks võrdluseks. Heliteed pealkirjadega „Sahinad”, „Murded” ja „August” unustavad end kohati ka tantsima, aga kui te seda kaasa teete, peab teile meeldima pausidega, väänlev ja põiklev pidu, mis pigem toimub ikkagi peas. Pisikese söövitusjäljega sünt-funk, kosmiliste sirinatega kunst-techno ja ilma frakita avangard, letsgo.