Kuniks pole leiutatud ajamasinat, saavad kõik, kes juba mõni aeg tagasi 16. eluaasta piiri on ületanud, vaadata üle õla ning nentida, et aeg annab arutust, vigadest õpitakse ja tehakse neid uuesti, vahel ka 40-, 50- või 80-aastaselt. Kuigi kogemus näitab, et ega enne ei mõista, kui pole ise eluleegilt kõrvetada saanud, ei jookse kogunenud tõdemuste jagamine mööda külgi alla kellelgi. Müürileht uuris kohalikelt kultuuritegelastelt, millised tarkuseterad annaksid nad teele kaasa 16-aastasele iseendale.

Aino Pervik
„Ära kunagi munsterda ennast kuuma peaga mis tahes uhkes purjes võõrasse laeva. Hoia iseoma kurssi, ära lase silmist Põhjanaela!”

Marika Vaarik
„Czesław Miłoszi ainetel:
Ma ei häbene mõelda,
et olin kord seesama,
kes praegu.
End sirutades näen
sinist merd ja purjesid.
(NO99 lavastusest „Kadunud sõbra juhtum”)”

Viivi Luik
„Mida suuremaid eluraskusi te suudate võita, seda küpsem ja õnnelikum inimene teist saab. Pidage meeles, et oma elu eest vastutate te ise! Mitte kellelegi teisele peale teie enda ei lähe korda, kuidas te oma elu elate ja mis inimene te olete.”

Marta Vaarik
„Kulla Motu!
Armasta ja tee, mida tahad!
Lõppude lõpuks ei kahetse me seda, mida tegime, vaid ainult seda, mida ei teinud.
Aga esimese asjana õpi armastama.
Sinu Marta
Ma armastan sind väga!”

Tanel Veenre
„Ole just selline, nagu sa oled, ning tee inimesed enda ümber õnnelikumaks, kui nad oleks ilma sinuta. Ja ära, palun, pabista nii palju! Ning inimene, kellega sa just ühte pinki oled istunud, püsib sinu kõrval kogu elu – hoia teda, tal on kuldne süda.”

Henton Figueroa Aste
„Saa Alzheimerist jagu, söö rosinaid.”
„Ära ole nii ürgne, et liikuda küüslauguhaisuga.”

Taaniel Raudsepp
„Mine Saaremaa biennaalile, osta korralik fotokas, õpi matemaatikat, astu Eesti Humanitaarinstituuti.”

Rein Raud
„Halloo! Sa pole nii üksi, kui sulle tundub. Tee uksed ja aknad lahti. Vanaks saada jõuad hiljemgi.” #carpediem #väljasonilusilm

Velly Joonas
„Faasanil on küll ilus saba, aga kole hääl… Miski pole elus liiga täiuslik.”