5. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv Eesti hubasemaid indie-festivale Schilling kuulutas välja kolm järgmist esinejat: Extraperlo Hispaaniast, Leslie Da Bass ning Argo Vals Band.

Extraperlo

Extraperlo

Lisaks neile olid festivali kavva juba varem kinnitatud Merchandise USAst, Streak and the Raven Soomest, staažikas Eesti alt.rokkbänd Id Rev uue kavaga ning kohaliku indie-skeene all-star-ansambel Jan Helsing. Schillingu ülejäänud esinejad tehakse teatavaks maikuu jooksul festivali kodulehel ja Facebookis.

Leslie Da Bassi nime all teeb muusikat kolumnist, motoentusiast ja igapäevaselt reklaamivaldkonnas tegutsev multitalent Leslie Laasner, kes on alias’t Leslie Da Bass kasutades välja andnud neli albumitäit muusikat. Neist viimane ‒ Universal Musicu alt ilmunud „Times New Roman” – tõi talle 2013. aasta Eesti Muusikauhindadel parima elektroonilise albumi ning parima meesartisti auhinnad. Paar viimast aastat on Leslie Da Bass tegutsenud neljaliikmelise live-ansamblina, millega astutakse üles ka Schillingul.

Argo Vals on kitarrist ja helilooja, kes on teinud muusikat nii ühemehebändina kui paljude ansamblite koosseisus. Tema muusikas leiab elemente progressiivsest rokist, džässist, indie-rokist, aga ka minimal-techno’st ja ambient’ist. Argo Valsi debüütalbumi „Tsihcier” avaldas 2012. aastal kohalik plaadifirma Eesti Pops. Argo Vals Bandi pani Vals 2011. aasta novembris kokku oma koolivendadega muusikaõpingute ajast Viljandis ja oma teiste ansamblite liikmetega. Bändiga on tänaseks esinetud muuhulgas festivalidel Jazzkaar ja Tallinn Music Week.

Extraperlo on Barcelonas tegutsev ansambel, mis mängib rikkalikku koduse kõlaga indie-poppi. Bänd nimetab oma mõjutajatena gruppe nagu Aztec Camera, Orange Juice, Prefab Sprout ja Roxy Music ning on andnud välja kaks albumit: „Desayuno Continental” (2008) ja „Delírio Específico” (2012). Nende viimasel plaadil istus produtsenditoolil üks rahvusvaheliselt tuntumaid Hispaania indie-muusikuid El Guincho, kelle tuuribändis kaks Extraperlo liiget ka kaasa tegid. Extraperlo on esinenud suurtel Hispaania festivalidel ja mänginud festivalidel ja klubides ka Mehhikos ja Suurbritannias.

Lülitu festivali infovoogu Facebookis või vaata Schillingu kodulehele.