Neljapäeval, 28. novembril algab 18. Jõulujazzi festival. Festivali peaesinejad on kaks Grammy auhinda võitnud USA vokaalansambel New York Voices, erilise hääletämbriga lauljatar Krystle Warren ja karismaatiline noor Iisraeli pianist Shai Maestro. Festivalil esinevad Eesti, Soome, Poola, Rootsi, Iisraeli, Austria, Ungari, Palestiina ja USA muusikud.

Krystle Warren. Foto: Jazzkaar

Krystle Warren. Foto: Jazzkaar

Jõulujazzi kontserte kuuleb lisaks Tallinnale ka Pärnus, Tartus, Viljandis, Haapsalus, Narvas ja Kuressaares. Festivali avab Poola džässi sarmikas esileedi Aga Zaryan, kes teeb kontserdiga kummarduse kahele legendaarsele jazz’ilauljale Nina Simone’ile ja Abbey Lincolnile. Väärikalt tähistab 50. juubelit Eesti armastatud saksofonist Raivo Tafenau, kes oma arvukate sõpradega annab juubeliturneel kümme kontserti.

Eesti muusikutest pakuvad uusi kontserdikavu pianist ja helilooja Kristjan Randalu koos keelpillikvartetiga Prezioso; Jaak Lutsoja kvintett koos Norras elava lauljatari Kersti Ala-Murriga esitavad Argentiina suurepärase tangomeistri Astor Piazzolla laulude kava „Adios Nonino”. Kristjan Mazurtchaki Põhjala reisid on andnud uut inspiratsiooni maagiliseks audiovisuaalseks kavaks „Saladuslik Põhjala”; Rebecca Kontus esineb oma laulude kavaga „Jõuludeks koju”. Weekend Guitar Trio ehk Mart Soo, Tõnis Leemets ja Robert Jürjendal lõpetavad oma juubeliaasta koos draamanäitlejate kitarrisekstetiga kodusel Eesti Draamateatri laval. Eesti ühe säravama laulumeistri Arne Oidi laulud nii suurtele kui väikestele kõlavad Raadio laululaste, Maarja-Liis Ilusa ja Marten Kuninga esituses ning Siim Aimla värsketes seadetes.

Jõulujazzil astuvad üles ka Soome ja Rootsi džässitipud. Kirikukontserdi annab trio Avara, kuhu kuuluvad rahvusvahelise haardega muusikud saksofonist Jukka Perko ning kitarristid Jarmo Saari ja Teemu Viinikainen. Rootsi saksofonist-flötist Anders Hagberg tuleb seekord esinema koos Palestiina muusikutega ja kavaga „Times of India”. Avishai Coheni bändist tuntud karismaatiline pianist Shai Maestro toob festivalile oma trio. Noort lauljat Krystle Warrenit on kõige kergem võrrelda Tracy Chapmaniga tema sügava alditämbri ja laia hääleulatuse tõttu. Klubilist hõngu pakub Austria-Ungari eriline koosseis Airtist, kus didgeridoo, parmupillid ja beatbox sulanduvad hip-hopirütmidega. Krooniks Jõulujazzile on USA ja Eesti muusikute ühisprojekt, kus maailma parimaid vokaalansambleid New York Voices kohtub taas üle pika aja meie tippmuusikutest koosneva Estonian Dream Big Bandiga.

Lisainfot vaata Jazzkaare kodulehelt.