Kõik retrovaibiga house’i armastajad, pange selle nädala reede enda jaoks kinni, sest Tallinnas NO99 teatri ruumides toimuva Mutant Disco raames on külalisteks vokaal-house’i duo Cola & Jimmu.

Cola & Jimmu. Pressifoto

Cola & Jimmu. Pressifoto

Duo ühe poole moodustab eksperimentaalse žanrimuusikaga tegelev Jimi Tenor, ladudes üksteise peale mõnusaid ja vägagi en vogue biite, lubades samaaegselt sisse hiilida ka kergelt melanhoolsetel meloodiatel. Oma häälepaeltega lisandub retsepti tema teine pool nii artistlikus kui eraelulises mõttes – soul-muusika juurtega lauljanna Nicole Willis. Tenori meisterdatud, väga ehedalt kõlavad 80ndate noodid ja rütmid sobituvad Cola diivaliku häälega lausa perfektselt.

Kui need nimed mingil põhjusel tuttavad ei tundu, tuleb läbida väike tutvumiskuur. Ideaalis ja õige atmosfääri tekitamiseks küll mõnes Tallinna kesklinnas asuvas lounge-korteris, kuid hämar valgus ja head kõrvaklapid ajavad samuti asja ära. Siiamaani on neilt ilmunud kaks LPd – 2013. aasta „Enigmatic” ja 2014. aasta „I Give To You My Love And Devotion”. Kiire YouTube’i otsing viib kuulaja ka mõningate muusikavideoteni, mis tuleks samuti üle kaeda, kuna duo enda käe alt läbi käinud visuaalset elementi kasutavad teosed on sama väärtuslikud kui nende poolt loodud muusika. Eklektiline ja veidi psühhedeelne stiil tundub mikstuurina Underworldi „Born Slippy” ja D-Mobi „We Call It Acieedi” muusikavideotest (viimane keelati kunagi isegi BBC poolt ära). Igatahes on Cola & Jimmu puhul tegemist oma eriala meistritega, kelle live show’d ilma hea vabanduseta maha magada ei tohiks.

Peo event Facebookis