Müürileht kuulutab välja selleaastase noorte filmikriitikute konkursi, mille keskmes on igat värvi armastusfilmid.

Kaader Jamie Babbiti filmist „But I’m a Cheerleader”

Suleproovile kutsume osalema kõiki, kes omavad filmide kohta arvamusi ning tahaksid filmikriitikas kätt proovida, kuid pole seda varem meediaväljal teinud. Oodatud on tekstid nii noortelt, keskealistelt kui vanematelt, tuntud arvajatelt kui rambivalgust vältinud autoritelt. Head arvustused on terava ja selge argumentatsiooniga, loomingulise lähenemisega ja tundeliselt ehedad. 

Arvustamisele kuuluvad igasugused armastuslugudele keskenduvad filmid imalatest romantilistest komöödiatest jahedate antiarmulugudeni, erootilistest trilleritest sentimentaalsete ajastudraamadeni. Kriitik võib analüüsida nii uusi kui vanu, täispikkasid või lühifilme, animatsioonid kaasa arvatud. Eriti oodatud on kväärfilmi-teemalised mõtisklused või heterolugude läbi lillade prillide vaatlemised.

Teksti pikkus võib olla kuni 3500 tähemärki (koos tühikutega). Töö tuleb saata aadressile filmikriitik@muurileht.ee hiljemalt 1. maiks. Konkursile saadetud tööde seast valivad parimad välja konkursi žürii esinaine ja Müürilehe kultuuritoimetaja Sanna Kartau, PÖFF Shorts turunduse ja kommunikatsiooni koordinaator Heinrich Sepp, filmirežissöör Marianne Kõrver, Müürilehe peatoimetaja Aleksander Tsapov ja eelmise aasta suleproovi võitja Kristin Issak.

Parima kirjatöö autorile on Eesti Filmi Instituut välja pannud rahalise stipendiumi (500€). Teise koha pälvinud kriitikule pakume tasuta sissepääsu kahele Sõpruse Kinosse ja Elektriteatrisse terveks aastaks. Kolmanda koha võitjale pakuvad Sõprus ja Elektriteater nelja kinkepiletit. 

Parimad arvustused avaldame ka juuni Müürilehes. 

USA filmikriitik Roger Ebert ütles filmikriitika kohta nõnda: „Kui see pole subjektiivne, on selles midagi võltsi.” Jõudu kirjutamisel!