3. augustil kell 16 avatakse Seto Talumuuseumis EV 100 kunstiprogrammi „Kunstnikud kogudesˮ kuues näitus, milleks on Eva Mustoneni „/setoˮ.

Eva Mustonen koos Seto Talumuuseumi ehitusmehega kunstiteost ette valmistamas. Foto: Kunstnikud kogudes

Eva Mustonen koos Seto Talumuuseumi ehitusmehega kunstiteost ette valmistamas. Foto: Kunstnikud kogudes

Näitusel astub kunstnik dialoogi nii seto pärandi kui ka tänapäevase eluoluga, arutledes selle üle, millisena näib seto kultuur tänapäeval võõrale. Kunstniku residentuuri käigus hajusalt kaardistatud mõtted on saanud kohati humoorika või hoopis kaunilt poeetilise vormi – kas siis leidobjektide või valminud taieste kujul, mis on eksponeeritud Tsäimaja hoovile loodud varjualuses.

Spetsiaalselt juubeliaastaks ellu kutsutud EV100 kunstiprogrammi suurprojekt viib kümme kunstnikku kokku kümne (väike)muuseumiga üle Eesti, et tõmmata tähelepanu kultuuripärandile ning pakkuda selle mõtestamiseks ja tänapäevaga sidumiseks uusi viise. Projekti käigus viibisid kunstnikud kuni kaks nädalat valitud muuseumi juures residentuuris, tutvudes põhjalikumalt selle ajaloo, kogude ja
igapäevase toimimisega.

Residentuuride tulemuseks on kümme väga erinevat näitust, sekkumist püsiekspositsiooni või kogude uudset tõlgendamist. Kunstnike töötamine kogude või arhiividega on Lääne kaasaegses kunstis küllaltki levinud praktika, kuid Eestis on katse sellise põhjalikkusega uusi ühendusi luua ja kogukondi sidustada esmakordne.

Lisainfot leiad Facebookist.