Sel laupäeval, 9. detsembril esineb Tallinnas esimest korda nu-jazz’i bänd Jazzanova koos Paul Randolphiga. Kontsertõhtut alustab soojendusesineja DJ Daniel W. Best Berliinist ning pärast Jazzanovat kell 23 jahutavad külalisi Heidy Purga, Widenski ja Paap.

Jazzanova. Foto: press

Jazzanova. Foto: press

Nüüdisaegse, tantsulise nu-jazz muusika kujundaja Jazzanova on viieteistkümne tegutsemisaasta jooksul olnud nii bänd, artistigrupp, dj kui ka produtsent, toetades oma muusikat ja teisi artiste oma plaadifirmaga Sonar Kollektiv.

Jazzanova alustas oma tegevust 1995. aastal, ent suurema läbimurde saavutas kaks aastat hiljem, kui muusikagurmaanide iidol Gilles Peterson mängis nende debüütsinglit „Fedimes Flight” oma BBC raadiosaates. Sealt edasi tulid juba remiksisoovid 4hero, Koopi, Ursula Ruckeri, United Future Organizationi ja Ian Pooley lugudele ning 2002. aastal ilmus Jazzanova esimene album „In Between” (Jazzanova Compost Records). Järgnesid koostööprojektid Lenny Kravitzi, Commoni, Calexico, Masters At Work’i jt-ga. Jazzanova teisel plaadil, 2008. aastal Universal Musicu alt välja antud „Of All the Things”, tehti koostööd vokalisti ja bassimängija Paul Randolphiga – Detroiti skeene vetereaniga, kelle kohvrisse kuulusid varasemast ühisloomingud elektroonilise tantsumuusika prioneeridega Carl Craig ja Moodyman. Aastal 2012 andis Jazzanova välja oma seni viimase albumi „Jazzanova With Band And Paul Randolph – Funkhaus Studio Sessions”.

Pileti leiad Piletilevist.