Eesti Sisearhitektide Liit korraldab tänavu 11.–14. juunil Tallinnas rahvusvahelise sümpoosioni „Sisearhitektuur – teooriast praktikani” („Interior Architecture – Dynamics of Theory and Practice”), kus saavad kokku valdkonna kõrgelt tunnustatud teoreetikud ja praktikud nii mujalt maailmast kui Eestist. Kolmepäevasele sümpoosionile on oodatud kõik sisearhitektuuri-, arhitektuuri- ja disainihuvilised.

Sümpoosionil üles astuvate Ad Kili ja Ro Kosteri projekteeritud Moses Bridge Hollandis.

Sümpoosionil üles astuvate Ad Kili ja Ro Kosteri projekteeritud Moses Bridge Hollandis.

Sümpoosioni ühe eestvedaja, sisearhitekti ja EKA doktorandi Tüüne-Kristin Vaiklasõnul on soov korraldada mõttetalgud ja luua erinevaid arutelusid ning diskussioone sisearhitektuuri kaasaegse olemuse üle nii praktikute, akadeemikute kui ka laiema üldsuse vahel. „Läbivaks teemaks on teooria ja praktika omavahelised seosed nii sisearhitektuuris kui ka arhitektuuri- ja disainivaldkonnas laiemalt,” toob Vaikla välja sümpoosioni tähtsamad märksõnad.

Sümpoosionil astub üles rahvusvaheline, tuntud ja tunnustatud professionaalide seltskond: RMIT Arhitektuuri- ja Disainikooli Sisearhitektuuri osakonna professor Suzie Attiwill (Austraalia), Euroopa Sisearhitekide Nõukogu (ECIA) president Joke van Hengstum (Holland) , KU Leuveni ülikooli doktorant, sisearhitekt Tom Callebaut (Belgia), Jüri Kermik Brightoni Arhitektuuri- ja Disainiülikoolist (Inglismaa), Chalmersi Tehnikaülikooli arhitektuuriprofessor Morten Lund (Rootsi), Hollandi Sisearhitektide Liidu esimees Peter Dautzenberg ja maailmakuulsad praktikud Ro Koster, Ad Kil (Holland), Eesti sisearhitektid Margit Aule, Margit Argus, Eero Jürgenson, Ville Lausmäe, Hannes Praks ja Tüüne-Kristin Vaikla ning Martin Samm Lätist.

Ettekannetele lisaks toimub sümpoosionil ka kaks erinevat ümarlauda, millest esimesel arutletakse sisearhitekti identiteedi üle ning teise läbivaks teemaks on sisearhitekt ja ehitatav keskkond.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimehe Urmo Vaikla sõnul on sellise rahvusvaheliselt kõrgetasemelise sündmuse korraldamine ning üle maailma sisearhitektuuri valdkonnas tegutsevate teoreetikute ja praktikute toomine Eestisse suur väljakutse. „Eesmärk on tõsta Eesti Sisearhitektide Liit rahvusvahelisele kaardile, rohkem suhelda kolleegidega mujalt maailmast, vahetada kogemusi ja arutleda aktuaalsetel teemadel,” selgitab Urmo Vaikla.

Sümpoosioni ametlik osa − ettekanded ja mõttekojad − toimub kolmapäevast reedeni (11. – 13. juuni) Kanuti Gildi SAALis. Avapäeval toimub Helena Tulve juhendamisel heli- ja ruumiteemaline töötuba ning ringkäik mööda tunnustatud sisearhitektuuriobjekte Tallinnas.

Sümpoosioni raames näidatakse ka Living Architectures uut filmi „25BIS”, mis esilinastub värskelt Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

„25BIS” treiler: