Järgmisel nädalavahetusel, 17.–19. augustil müristab festival Skeneraator Peipsi kaldal, sedapuhku kolmandat aastat. Kahepäevane üritus on nüüdseks muutunud aeglasema ja psühhedeelsema raskemuusika festivaliks, milles on siiski säilinud varasemate aastate eklektilisemad elemendid.

Skeneraator 2017. Foto: Glänel Tirrand

Skeneraator 2017. Foto: Glänel Tirrand

Kuigi peamine muusikaline kava liigub stoner ja doom metali radadel, täiendavad seda ka eelnevatel aastatel kõlanud punk rock, tumemuusika ja psühhedeelia.

Reedel alustab festivali Lätist pärit instrumentaalne doom metal Saturn’s Husk, kes on oma algusest lõpuni ise salvestatud ja masterdatud albumiga köitmas rahvusvahelise underground’i tähelepanu. Doom’i armastajatel on esimesel õhtul veelgi põhjust kohal olla, sest muusikaga jätkavad Leedu duo Hellhookah ja Tallinnast pärit Estoner.

Samal õhtul mängib sünget ja aeglasemat metal-mõjutustega tehnilist punk rock’i Helsingi bänd Keretik. Neile annavad omakorda kontrasti Moskvast pärit Lucidvox, kelle žanreid painutav muusika segab elemente post-pungist, vene rahvamuusikast ja psühhedeelsest rock’ist. Varasemalt Tallinn Music Week raames Eestis esinenud Lucidvox on üha intensiivsemalt tuuritanud mööda Euroopa festivale. Nende värske ja unikaalne muusika on äratanud rahvusvahelise muusikameedia tähelepanu, mistõttu on tõenäoline, et üsna pea on Lucidvoxi kontserti keeruline nii intiimses keskkonnas nautida, nagu Skeneraator seda võimaldab.

Laupäeva alustab stoner’i, desert rock’i ja garage’i mõjutustega Diäb Soulé. Nendega koos jõuavad Oulust Peipsi kaldale ka krautrock’ist tuttavaid elemente integreeriv Deep Space Destructors ning erilist suitsuse ja käreda doom’i segu viljelev Boar, kes hiljuti lasi välja uue albumi „Poseidon”. Kõige kaugemalt jõuab Skeneraatorile Poola happe-vesterni hõnguga bluusist kõrberokki musitseeriv Octopussy, kes külastab sel suvel seoses Skeneraatoriga Baltikumi esmakordselt.

Ka sel aastal ei jäeta külastajaid ilma black metal’ist: Riiast külastavad festivali juba Eestis tuntud eksperimentaalset black’i mängiv Eschatos, kelle nägemus oma žanrist lammutab põhjalikult black metal’iga seotud stereotüüpe. Melanhoolset gootilikku õhkkonda pakub kuulajatele Soome kollektiiv Kuudes Silmä, kes vaatamata emakeelsele lüürikale on rahvusvahelisele underground’ile hästi tuntud. Öö saabudes astub lavale Kannabinõid, kelle viimane album „Troon” on ilmselt kõige lähemal drone metal’ile, mida kohalikul muusikamaastikul kuulda on. Kellele meeldib võimsalt vali ja madal doom, siis see bänd on just neile. Festivali lõpetab samuti kohalik industriaalkollektiiv Freakangel, kelle ainus Eesti kontsert sel hooajal on Skeneraatoril.

Skeneraator toimub imeilusas Ranna puhkebaasis, mis asetseb vanausuliste külade lähedal. Puhkebaasis on liivarand, mis teeb selle ideaalseks supluskohaks. Lisaks muusika nautimisele saab sel aastal käia ranna ääres saunas ja mängida jalgpalli.

Täpsema info piletite, transpordi, programmi ja toitlustuse kohta leiate festivali kodulehelt ja Facebookist.