Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) arhitektuuri instituut avab neljapäeval Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalao galeriis 2014. aasta kevadel rakendusarhitektuuri õppekava lõpetanud üliõpilaste lõputööde näituse, mis jääb avatuks 6. juulini.

Helen Tikka „Ülemiste sõlm”

Helen Tikka „Ülemiste sõlm”

Välja on pandud planeerimisprojektid ja maketid. Esindatud tööd kajastavad kooli lõpetanute arhitektuurse ja insenerliku mõtlemise taset pärast neli aastat kestnud rakendusarhitektuuriõpinguid.

Tööde hulgas on fantaasiarikkaid, võimalikkuse piiril olevaid tulevikustsenaariume käsitlevaid töid nagu kunsti ja digitaalmeedia keskus lennusadama juures, Harju tänava haljasalale kooli rajamine, vormi- ja konstruktsioonilahendusega mahulised projektid Ülemiste liiklussõlmele, urnimatmiskalmistu (kolumbaarium) kesklinna jne. Lõputöid iseloomustavad tasemel arvutigraafika ja hea teostusega maketid.

Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaani Hindrek Kesleri hinnangul paistavad parimad lõputööd silma nii oma arhitektuurse kvaliteedi kui ka realistlike ja läbimõeldud insenerlike lahenduste poolest. Tasakaal arhitektuurse mõtteviisi ja insenerioskuste vahel on Kesleri sõnul TTK arhitektuuriinstituudi arhitektiõppe olulisemaid eesmärke.

Sellel aastal saavad TTK rakendusarhitektuuri diplomi 18 noort, neist viis lõpetas kõrgkooli cum laude.