1. augustil astub Kultuurikatla Aias üritustesarja TehnoTasand raames üles legendaarne teknomuusik ja DJ Kimmo Rapatti ehk Mono Junk (FI).

Monojunk

Monojunk

1. augustil toimuval TehnoTasandil esineb soome underground-legend Kimmo Rapatti ehk Mono Junk Kultuurikatla Aias. Mono Junk on tõeline techno-veteran, kes on selles vallas nii muusiku kui DJ-na tegev olnud juba 90ndate algusest. Eestis on Kimmo esinenud ka varem, nii DJ-na kui oma pöörase electro-duoga New York City Survivors. Kimmole omal ajal külge jäänud hüüdnimi Analog Junkie tulenes tema sügavast huvist analoog-süntesaatorite vastu, siit ka artistinimi Mono Junk. Ta on kunagi öelnud, et laseb klassikalised Roland Jupiter-8 ja Sequential Circuits Prophet 5 süntesaatorid endaga hauda kaasa panna.

Kuigi Kimmo peab kaasaegset produtseerimistarkvara positiivseks arenguks, eelistab ta ise siiani salvestada oma muusikat täielikult analoogseadmetel. Seda esiteks soojema ja rikkalikuma sound’i tõttu, teiseks meeldib talle idee, et salvestatav muusika sünnib spontaanselt improviseerides kohapeal ja hiljem kompositsiooni enam ei muudeta.

TehnoTasandil esineb Kimmo DJ-na. Lisaks peaesinejale astub sündmusel live-kavaga üles kohalik dub-techno meister Rajaleidja (Joel Tammik) ning kahes ruumis sekundeerivad neile DJ-d Aivar Tõnso, Artur Lääts, Kaur Kareda ja mrds.

Event Facebookis.