Täna õhtul Kino Sõprus Live’il esinev Matthew Barnes ehk Forest Swords võttis hiljaaegu võidu Merseyside’i ehk Liverpooli ja selle ümbruses asuvate piirkondade parimaid artiste tunnustaval GIT Awardsil, mida nimetatakse ka kohalikuks Mercury Prize’iks.

Matthew Barnes

Matthew Barnes

Eelmisel aastal ilmutas Barnes oma esimese, muusiku ajaloolises kodukohas Wirralis lindistatud ning tumedas ja unenäolises atmosfääris kulgevaid helisid kandva kauamängiva „Engravings”. Album figureeris ka enamike nimekate muusikasaitide ja -väljaannete aastaedetabelites.

Kuigi artistil endal auhinnagalal viibida ei õnnestunud, märkis mees teele pandud tänusõnades, et tal on au mängida oma osa Merseyside’i rikkalikul kunsti- ja muusikamaastikul.

Eelmise aasta lõpus jõudis kuulajateni legendaarse reggae-produtsendi Lee „Scratch” Perry remiks Forest Swordsi loost „Thor’s Stone”, millel oli oma koht ka Barnesi läkituses: „Ma olen õnnega koos, et Lee „Scratch” Perry mu lugu remiksis. Kuna idee auhinna vastuvõtmise jaoks video tegemisest tundus mulle ebamugav, lasin selle filmida hoopis meistril endal. Ma tean, et Liverpool on talle väga südamelähedane.” Nii võisidki kõik galal viibinud näha tervitussõnumit Lee Perrylt, mis salvestatud otse tema Jamaica kodust.

GIT Awardsi ellukutsuja Peter Guy märkis sündmusele eelnenud avalduses, et antud üritus kinnitab üha uuesti tema uskumust, et maailmas pole hetkel teist kohta, mis oleks võrdne praegu Merseyside’ist välja on koorumas oleva muusikaga. „Kõige põnevam on veel see, et enamik neist artistidest on alles arenemisjärgus,” ütles Guy.

Lisaks Forest Swordsile olid sel aastal nominentide hulgas ka sellised nimed nagu Evian Christ, Outfit, All We Are, Circa Waves, Dan Croll, Ex Easter Island Head, Mad Brains, Ninetails, Bill Ryder-Jones, Tea Street Band ja VEYU.

Kuula lisaks eelmisel nädalal Benji B saates kõlanud Forest Swordsi sessiooni.

Uudis põhineb GIT Awardsi looja Peter Guy blogis ilmunud artiklil.