Täna, 18. septembril alustab Sõpruses Filmikool, mille eestvedajaks-õppejõuks on Tõnis Kahu. Esimesel loengul-filmiõhtul võetakse kõne alla Francis Ford Coppola „Kõnelus” (1974).

Gene Hackman Francis Ford Coppola filmis „Kõnelus” (1974)

Gene Hackman Francis Ford Coppola filmis „Kõnelus” (1974)

Filmile eelneb Tõnis Kahu loeng, mis aitab avada linateoses toimuvat ning uurib lähemalt filmis näidatud erilist intiimsust erakliku peategelase ja tehnoloogia vahel; tehnoloogia neutraalsust ja inimese suutmatust neutraalne olla.

Lektor Kahu märgib avafilmi kohta järgmist: „Pean filmi „Kõnelus” erinevatel põhjustel mõneti alahinnatuks ja usun, et tema näitamine tänasel päeval lisaks talle mõõtmeid juurde – näiteks külma sõja aegne paranoiaõhustik sobib märkima mõndagi uues võtmes ka tänasel päeval.”

Filmi peategelaseks on ühiskonnast irdunud jälitusekspert Harry, kes veedab oma päevad ja ööd võõraid vestlusi emotsioonitult pealt kuulates. Saades teada aga oma kahe endise nii-öelda kliendi surmast, hiilib ligi paranoia, kahtlused ja kõhklused kasvavad ning süümepiinades Harry kinnismõtteks saab hoida ära järjekordne mõrv. Poolikutest lausejuppidest ja dekonstrueeritud piltidest koosnevas nihestatud maailmas ei ole aga miski nii kui näib.

Lisainfot leiad Sõpruse kodulehelt.