31. mail toimub Soomaal Tipu Looduskooli õuel teine Sääsepirina Alguse Kontsert, kus astuvad üles elektro-šamanistlikule rännakule viiv Sädelev Kass, cirkl ehk Liis Ringi loomingu popilikumad katsetused, pärimusmuusik Mari Kalkun, folktroonilist muusikat tegev Pastacas ning meloodilist rokki viljelev Marten Kuningas.

Pastacas ehk Ramo Teder. Foto: Piia Lehti

Pastacas ehk Ramo Teder. Foto: Piia Lehti

„Soomaa on kontserdipaigana väga eriline ning mullune kogemus kinnitab, et siinne loodus ja hoolega valitud muusikud mõjuvad koos ilmeliselt,” sõnas tänavuse kontserdi peakorraldaja ja Tipu Looduskooli eestvedaja Dagmar Hoder. „Loodetavasti saavad esinejad keskkonnast ja üksteise muusikast inspiratsiooni ning ainest ka improvisatsiooniks.”

Sääsepirina Alguse Kontserdiks pannakse Tipu kooli õuele püsti väike lava, tehakse mõned lõkked ning nauditakse head muusikat. Lisaks seatakse ajaloolisesse Tipu koolimajja üheks õhtuks sisse restoran, kus kontserdikülastajate kõhtusid hellitab Soomaa rändkokk Maigi Loite.

Üritus toimub igal aastal erinevas Soomaa paigas ja kontserdi taustal tutvustatakse piirkonnas tegutsevaid inimesi ja nende ettevõtmisi. Seekordne toimumiskoht Tipu Looduskool on keskkonnahariduskeskus, kus korraldatakse haridusprogramme, loodus- ja keskkonnateemalisi seminare ja õppelaagreid.

Piletid on saadaval eelmüügis ja kohapeal. Tulenevalt asukohast on kontserdist osasaajate hulk piiratud, mistõttu on soovitatav osta pilet eelmüügist.

Vaata kontserdi kohta lisa siit.