Täna, 25. aprillil kell 20:30 toimub Sveta Baaris juba üheksandat korda elava nüüdisaegse muusika saatel 20. sajandi alguse avangardfilme näitav kultuuriüritus Silence. Silent Cinema Soundscapes.

„Salome

Kaheosalise filmiõhtu avaartistiks ei ole keegi muu kui Tallinnas elav California underground’i esindaja Steve Vanoni, kes oma kuulsa saksofoni ja vanade pool-unustatud helilindistustega saadab legendaarse prantsuse illusionisti ja filmipioneeri Georges Mélièsi 1906. aasta lühifilmi „La fée Carabosse ou le poignard fatal” (ing.k „The Witch”).

Sellele järgneb Oscar Wilde’i samanimelisel näidendil põhinev adaptatsioon, Charles Bryanti ja Alla Nazimova 1923. aasta täispikk LGBTQ kultusfilm „Salomé” mida saadab pärast päikese loojangut DJ Ilmajaam, kes on nii Eestis kui ka välismaal tuntud peaaegu 20 aasta kogemusega DJ, kuid teeb filmimaailmas muusikat esimest korda.

Muideks, Silence. Silent Cinema Soundscapes pakub muusikutele võimalust üritusest esinejana osa võtta. Selleks tuleb aadressil silencemusictallinn@gmail.com saata väike jupp mõnest filmist, mida saadab teie enda muusika.

Üritus Facebookis.