Tabloited üllatab senisest popilikuma plaadiga, kus astub üles terve plejaad soliste: Tõnu Trubetsky, Janno Reim, Helina Risti, Robin Juhkental, Anu Taul, Laura Põldvere ja Helena Randlaht. Eriti lahe ongi selle albumi juures kuulda muidu valdavalt inglise keeles esinevaid soliste laulmas eesti keeles. Lisaks leiab LPlt ka kaks instrumentaalpala.

★★★★☆

Alustame aga algusest, s.t albumi kujundusest, kust mujalt. Kaanel on diskokera, kuna aga vana aja korra järgi punk ja disko kokku ei käi, siis on kuratlikule diskokerale lisatud omajagu ornamentikat: pealuu, kurikas, saba ja sarved. Minu arvates cool lüke, sest see ongi tinglikult popilik plaat, mida saadab süvenemist innustav laulutekst. Siinkohal võib vaid arvata, kas albumi pealkiri „Võõrad suled” tuleneb sellest, et punkarid katsetavad diskoga või solistid pungiga.

Argine tekst alevilastest, tülpinud tundega saia närimisest, võltsidest inimestest ja vabanemisest on selle albumi teine suur pluss. Tekst on hea. Biit loomulikult ka. Tabloitedi sõnadesse on alati jagunud otsekohesust ja on tunda, et solistid kannavad ideed ilusasti välja, sest nad on n-ö päris lauljad – no offence, Tabloited. 

Rokilik ja raadiosõbralik album, mille all tiksub diskobiit, peal hea pikantne tekst ning eriti paistavad silma lood „Blondie”, „Zeitgeist” ja „Klantspildi taga”. Tervikuna suuri üllatusi ei paku, aga külmaks ka ei jäta. Kuulaks nagu head alternatiivroki best-of-albumit.