Tallinn Music Week avaldas festivaliprogrammi : 233 artisti 20 riigist.

Aprilli esimesel nädalavahetusel, 4.-6. aprillil muutuvad Tallinna olulisemad muusikaklubid, teatri- ja kontserdisaalid, baarid ning kohvikud taas muusikasõpradest ja artistidest kihavaks festivalitandriks. Juba viiendat korda pealinna vallutaval talendifestivalil Tallinn Music Week astub tänavu üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 esinejat Eestist. Festivalipasside müük Piletilevis on juba alanud ning kontsertide üksipiletid tulevad müüki 1. märtsil.

TMW üha rahvusvahelisemaks ja mitmekülgsemaks muutunud esinejate rivi on viie aasta tagusega võrreldes pea neljakordistunud ning muusikastiilide skaala ulatub klassikalisest muusikast pungini, folgist metalini ja jazzist dubstepi ning hip-hopini. Eksootilisemate külaliste seas saab teiste seas näha graffiti-kunstnikest dubstepistaare 3421 Iisraelist, ainulaadset kunstrokk-folk triot FolkMashina Valgevenest ning trompetivirtuoosi Adan Delgado Illada’t Hispaaniast. Gruusiast saabub tosinapealine meestekoor Iberi Choir ning Burjaatia vabariigist traditsioonilist Mongoolia ja Burjaatia muusikat esitav kollektiiv Namgar.

Armastus

Armastus

Rahvusvaheliselt juba tuntumaist nimedest astuvad festivalil üles meloodilise indie punt Me and My Drummer Berliinist, tantsulise elektroonika piire nihutav Euroopa festivalide lemmik Rangleklods Taanist ja suurtele rahvusvahelistele lavadele lennutatud plikade elektro-punk duo LCMDF Soomest. Põhjanaabrite seast on TMW kavasse sel korral pääsenud koguni 26, Venemaalt ja Leedust 6 ning Taanist ja Suurbritanniast 5 artisti.

Tänavuse festivali raames tähistab oma 15. juubelit ka ülemaailmne produtsentide, DJ-de, vokalistide ja muusikaentusiastide iga-aastane töötuba Red Bull Music Academy, tuues oma sünnipäevaprogrammis piduliste ette nii kohalikud nimed, kes läbi aastate Academy üritustel üle maailma esinenud kui Ühendkuningriigi drum’n’bassi ja breakstepi legendi DJ Zinc’i. Rock Cafes toimub taas kahel õhtul ja kahes saalis võimas Tuborg Music Club, kus valikule lõuna- ja põhjanaabrite staaridest sekundeerivad kohalikud popartistid. Teist aastat esitleb kinos Sõprus oma programmi ka Positivus festival koos Läti plaadifirmaga I Love You Records.

Candy Empire

Candy Empire

Oma käekirja tutvustavad ka kohalikud ja välismaised plaadifirmad. 4.aprillil esitlevad oma artistivalikut Von Krahlis Eesti juhtivad indi-leibelid Eesti Pops ja Seksound ning 5.aprillil Sõpruses mainekas Briti plaadifirma Fat Cat Records. 6.aprillil toimub restoranis Aed Hea Uus Heli õhtu raames toimuv Soome tunnustatud eksperimentaalse muusika plaadifirma Fonal Records esitluskontsert ning Stalker festivali raames esitleb uus Eesti plaadifirma Asfaldiulmad oma esimest väljaannet, milleks on mitmeid festivalil üles astuvaid Eesti kollektiive koondav kogumikplaat.

Koostöös oma pikaajalise partneri Skype’iga jätkab festival viiendat Aastat Skype’s Go Change the World Award auhinna üleandmist ühele Eesti artistile. Võitja valivad välja Tallinn Music Week delegaadid ja välispressi esindajad koos Skype’i meeskonna ja publikuga. Auhinna vääriline artist peab omama värskeid ideid ja uuenduslikku DNA-d, olema originaalne, silmapaistev ja ka piisavalt professionaalne, et lüüa läbi rahvusvahelisel areenil. Skype’i auhind pannakse välja konkreetse eesmärgiga – pakkuda võitnud artistile võimalust oma karjääri heaks midagi vajalikku korda saata. Maineka tiitliga kaasneb rahaline auhind summas 3500 eurot.

Festivaliprogramm on valminud koostöös oluliste Eesti muusikaorganisatsioonidega: Raadio 2, Rada7.ee, Rock Cafe, Lejal Genes, Hard Rock Laager, Pigfarm Music, Made In Baltics management, Viljandi pärismusmuusika festival, Jazzliit ja Jazzkaar, Stalker festival, World Clinic, Manka Boutique Pop festival, Elwood Muusik, Hea Uus Heli, Eesti Heliloojade Liidu festival Eesti Muusika Päevad, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika Arenduskeskus.

Vul Vulpes

Vul Vulpes

Jätkub ka linnalava programm, mis toob festivalimelu Tallinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Kogu artistide nimekirja vaata www.tmw.ee