Märtsi viimasel nädalavahetusel leiab aset järjekorras juba kuues Tallinn Music Week, kus tänavu astub üles 227 artisti 20 riigist, neist 149 esinejat Eestist.

Festivaliprogrammi kinnitatud 78 välisartisti jagunevad riigiti nii: 19 Soomest, 12 Lätist, 12 Leedust, 7 Venemaalt, 4 Taanist ning 3 nii Valgevenest, Suurbritanniast kui Islandilt.

Inna Zhelannaya konsert Prahas. Foto: TMW

Inna Zhelannaya konsert Prahas. Foto: TMW

„Tänavuse Tallinn Music Weeki programmis figureerivad nii aktuaalseimad Eesti artistid, Euroopa tõusvad tähed kui kaugetest ja eksootilistest paikadest pärit esinejad,” kommenteerib TMW programmijuht Kristo Rajasaare. Rahvusvahelistest nimedest toob Rajasaare esile vanade propagandafilmide ja elektroonilise muusika teravmeelse põimimisega tunnustust kogunud ning oma läinudaastase debüütalbumiga Suurbritannia edetabelisse jõudnud retrofuturistliku duo Public Service Broadcasting Inglismaalt, Euroopa festivalikorraldajate lemmiku, sünge, sügava ja tantsulise eksperimentaalpopiüksuse BRNSi Belgiast, 80ndate artpop’i ja r’n’b kajasid taaselustava Berliini hipsterbändi Ballet School, menuka elektropopi kollektiivi Everything is Made in China ja folkrokitähe Inna Zhelannaya Venemaalt. Eksootilisemate külaliste seas saab näha Iraani artiste Arash Yazdanit ja Shiraz Rahavarde-Parsiani ning Gruusia kollektiivi IRIAO.

Esimest korda on TMW programmi koostamisel kaastegev raadiojaam Raadio Sky Plus, esitledes oma programmi reedel, 28. märtsil Rock Cafes.

Kultuurikatlas valmivad aga uued põnevad kontserdipaigad: klubi Koridor, Katelde saal ja Vitamin Loft, kus Stalker festival esitleb reedel, 28. märtsil nii Eesti ja lähiriikide kui ka Islandilt ja Inglismaalt pärit aktuaalseid elektroonikaartiste. Neljapäeva õhtul avab festivali Von Krahli teatris ja baaris põhjanaabrite legendaarne Stupido plaadifirma, kes tähistab nii siin kui Soomes oma 25. aastapäeva. Üles astuvad plaadifirma armastatuimad artistid läbi aegade nii Eestist kui Soomest.

Ka klassika ja nüüdisklassika esitlused toimuvad tänavu uutes kontserdipaikades. Lisaks juba varem programmis figureerinud Mustpeade majale esitlevad Eesti Muusika Päevad koos Göteborg Art Sounds festivaliga laupäeval, 29. märtsil oma kava Rotermanni kvartali Uues Jahulaos.

Festivaliprogrammi on esmakordselt kaasatud ka Nokia kontserdimaja, kus neljapäeval, 27. märtsil tutvustatakse Pille Lille Muusikute Fondi ja Eesti muusika arenduskeskuse eestvedamisel noori Eesti klassikatalente.

TMW raames toimub taas linnalavaprogramm, mis toob pärastlõunaste tasuta kontsertidega festivalimelu Tallinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse. Jätkub ka eelmisel aastal alguse saanud restoranifestival „TMW maitsed”, mille raames tutvustatakse linna mõnusamaid restorane ja söögikohti. Samuti jätkub aasta tagasi debüteerinud ja ülipopulaarseks osutunud vestlussari „TMW jutud”.

Linnalava kontserdipaigad ja ajakava, „TMW maitsed” osalejad ja eripakkumised avalikustatakse 17. veebruaril, „TMW jutud” programm 1. märtsil.

Tallinn Music Weeki festivaliprogramm on valminud koostöös oluliste Eesti muusikaorganisatsioonidega: Raadio 2, muusikaportaal rada7.ee, Raadio Plus, Rock Cafe, plaadifirmad Lejal Genes, Pigfarm Music, Eesti Pops, Elwood Muusik ja World Clinic, Viljandi pärimusmuusika festival, Jazzliit ja Jazzkaar, Stalker Festival, Manka Boutique Pop üritusesari ja festival, kohalike artistide fännikraami vahendav veebipood 311.ee, Baltikumi muusikale pühendunud veebiplatvorm The Baltic Scene, festival Hea Uus Heli, tantsumuusikaduo Rulers of the Deep üritustesari, restoran-klubi HETK, Eesti Heliloojate Liidu festival Eesti Muusika Päevad, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika Arenduskeskus.

Festivali kava ja artistiinfo TMW kodulehel.