14. ja 15. septembril hõivab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) kunsti- ja muusikafestival TOLM. Festivali tegevused ja väljapanekud sisustavad kõik muuseumi kolme korruse saalid, katuse, hoovi, garaaži ja külaliste surematud hinged.

Elizabete Balčus. Foto: press

Festivali kunstiprogramm on oma formaadilt kutsutud osalusega sümpoosion, mille väljundiks on osalejate töö tulemuse eksponeerimine.

Tegemist on teatud mõttes ka vägagi pragmaatiliselt materiaalse ettevõtmisega, mille eesmärk on mitteametlikus õhustikus keskenduda koostööle ja koosloomele nii individuaalselt kui ka kollektiivselt, ning ühtlasi (taas)kasutada viimase mitme aasta näituste ülejääke (EKKMi materjaliladusid), anda kunstnikele vabad käed materjali rekontekstualiseerimiseks isetegemise kaudu ning ühendada nii kunsti- kui ka muusikaskeenesid ja nende publikuid.

Kunstiprogrammile annavad käe Hanno Soans, Mihkel Ilus, Laura Põld, Anu Vahtra, Edith Karlson, Henri Hütt, Sigrid Viir, Marten Esko, Johannes Säre jt.

Festivali muusikaprogrammis üles astuvaid artiste võib nimetada professionaalseteks asjaarmastajateks, kes kipuvad ära libisema sildi „muusik” eest. Muusika on neile pigem eneseväljendus ja kõneviis kui amet.

Rivis on SoundCloudi räpi staarid marp$, Sip€lga 14, Mick Moon, etendusmuusikud Florian Wahl ja Regret, rokkarid Zahir ja Keetai, poistebänd Mees Inc., Riia-Londoni post-pop’i diiva Elizabete Balčus, dub techno duo Adubtors Peterburist ning pidulik esindus Helsingi põrandaaluseid nimesid nagu Melting Hearts, Jehu, Pilot Prince ja Hash.

Laupäeval, 15. septembril toimub EKKMi hoovis kunstnike vestlusring, kus arutatakse suuremaid kunstilisi probleeme. Vestlust juhib Maarin Mürk.

Vaata lisaks Facebookist.