Regret on artist, kelle looming on sündinud sellest, kui saavad kokku hiphop, elektroonilise muusika lõputud võimalused, armastus drag-, pop- ja punkkultuuri vastu ning muusika kaudu oma ideaalse kehastusega kohtumine.

Regret. Foto: Regret

Regret. Foto: Regret

Räägi lühidalt, kes on Regret?
Raske on võtta lakooniliselt kokku midagi, mis tähendab mulle nii palju. See on platvorm, mis sündis enese konstantsest allasurumisest ning tahtest kasvada nii vaimselt kui ka oskuste poolest. See on viis leida endas jumalik, tuginedes raamideta loomingule ja julgusele. Ehk eelkõige on see justkui süvendatud uuring enda kohta, mis puudutab seda, mida oma keha ja meelega luua suudan, annab võimaluse peegeldada hetkeemotsioone ning end välja elada. Projekt, mis aitab sulada üheks enda ideaalsema kehastusega, mis eksisteerib mu peas.

Kuidas kirjeldaksid oma muusikat kellelegi, kes seda kunagi kuulnud pole?
Täiesti ebaloogiline, ebatavaline ja arusaamatu. Alati ootamatu, erinev. Selles peitub väga palju, kuid seda on kajastatud väga kergesti seeditaval moel, ehk kuulaja saab avastada rohkesti väikseid üllatusi ning muud. Suurt rolli omavad ka mõnikord väga agressiivsed ning teinekord lõbusad või ülemeelikud sõnad, mis kõlavad mu halva diktsiooniga räpis või kummalises lauldud meloodias.

Su muusikas seguneb niivõrd palju erinevaid stiile – hiphop, trance, popp jne. Kust sinu puhul see žanriassortii tuleneb ning kas selline erinevate stiilide segamine peegeldab sinu arvates ka mingit konkreetset praeguse ajastu vaimu või protesti millegi vastu?
Ainuke oluline faktor on see, mis muusika lainel ma parasjagu olen, ning see muutub üsna tihti.
Enne eelmist aastat salvestasin kõik oma muusika päris instrumentidega. Isegi kui mu maitse muutus, ei avaldunud see loomingus nii tõsiselt. Sukeldudes elektroonilise muusika maailma, avanes mulle järsku tohutult erinevaid võimalusi, hakkas ilmnema sügav äärmusest äärmusesse kaldumine ning püsimatus.

Kindlasti reflekteerib see tugevalt ka mässumeelsust, kuid see tundub juba iseenesestmõistetav ning naturaalne. Mul on raske hoida oma muusikat sarnasena, kui märkan ümbritsevas peaaegu alati midagi meeltmööda olevat. Raske on seda enda kasuks mitte rakendada.

Regret toetub üsna palju ka visuaalsele poolele. Mis sind visuaalse külje loomisel inspireerib?
Leian, et imago on ühe artisti juures väga oluline. See tähendab, et näiteks laivis lasen end täiesti vabaks, laamendan ja teen kõike, et mind oleks huvitav jälgida ja kuulaja/vaataja saaks elamuse; et ma ise saaksin elamuse. Sooline neutraalsus, glamuur, sügav armastus drag-, pop- ja punkkultuuri vastu. Varem oli minu jaoks pigem negatiivne, et mind võib nimetada ka veidi tomboy’ks, kuid nüüd olen ka selle poole endas täielikult omaks võtnud.

Kui arvestada seda, et su muusika on üsna kameeleonlik, siis kas oled mõelnud, et näiteks aasta pärast teeb Regret midagi hoopis teistsugust?
Ma olen selles sada protsenti kindel. Kui vaadata näiteks projekte eelmisest kuust, siis need oleks nagu hoopis teise inimese loodud. Mingi sarnane joon jääb siiski ikkagi alles. Võib-olla ka mitte. Äkki ma kujutan seda ette, sest olen sellega juba nii harjunud? Väga pikalt olin vihane, kuna mu muusika ei tundu mulle terviklik. See ongi see, mis teeb mind eriliseks, samas pole igatsus ühtsuse järele kuhugi kadunud.

Mis on need teemad, mida sa oma lugudes puudutad?
Olen alati üritanud reflekteerida seda, mis minu reaalsuses toimub. Varasemates lugudes mängis suuremat rolli lüürika ning kuulates saab kristallselge pildi mu tolle aja mõttemustritest. Kõige rohkem materjali leidus eneseviha ning sellega toimetuleku teemadel.

Uues loomingus on läbivaks teemaks endiselt see, mis mu ümber toimub, kuid olen eemaldunud väga sügavale langemisest. Sümbolid on enamasti peidetud täieliku randoomsuse taha. Pigem üritan edastada enda energiat nüüd instrumentaali ja vokaali terviklikkuse ning sulavuse kaudu.

Mis sul järgmiseks plaanis on?
Keskenduda oma imago loomisele ehk teha muusikavideo. Ma lihtsalt ei suuda oodata, kui seda viimaks enda silmadega näen. Tean täpselt, mis loole ka, aga ma pole seda juba viis kuud lõpetada suutnud. See viib mind mu järgmise eesmärgini – viia lõpule kõik, mida olen alustanud ja millel näen potentsiaali. Tegelikult on täpselt sada protsenti mu loomingust jäänud lõpetamata. Isegi see, mille SoundCloudist leiab. Teen asja alati valmis punktini, kus see endale kuulatav on, ja siis see jääbki tavaliselt sinna.

Regreti live’i saavad kõik huvilised näha sel laupäeval, 27. mail toimuval ERKI Moeshow aftekal.

Kuula lisaks Regreti SoundCloudist.