Detsembri esimeses pooles avab Tallinna sadama piirkonnas oma uksed uus geiklubi ja lounge Patt. Klubimaastikult kaua puudunud trendikas meelelahutuskoht on mõeldud tabudeta mõtlevatele, uudishimulikele ja vaba meelega inimestele.

Aadam ja Aadam. Illustratsioon: Lucas Cranach vanem / Patt

Aadam ja Aadam. Illustratsioon: Lucas Cranach vanem / Patt

Klubi pressiesindaja Reno Hekkonensi sõnul meeldis neile mängida mõttega, et ühest küljest saab tegemist olema kohaga, kus võib patustada, teisalt võeti arvesse seda, kuidas see kõlab inglise keeles ning kolmandaks tundus religiooni seksualiseerimine väga erutav mõte.

Patu programm luuakse nii eesti- kui välisartistidega koostöös. Nädalavahetuse peod jagatakse ära erinevaid muusikamaitseid ja sithrühmasid arvestades.

„Tahame luua erinevaid üritusi, kaasa arvatud alternatiivsemaid pidusid. Eripalgelisus saab olema võtmesõnaks ning muusikavalik erineva stiiliga, sõltuvalt teemast. Hard rock’i ja ultraräppi siiski ei tule,” sõnab Hekkonens. „Klubi ja lounge’i sisekujunduses annab tooni ameerikalik tehase-šikk, kuid kõige šikimad saavad olema, ma loodan, meie inimesed.”

Uurides, kuidas on lood julgeoleku ning võimalike homofoobsete intsidentidega, lisab ta: „Me ise tahame loota, et foobiatega lähevad lood järjest paremaks, kuid kindlasti on uksel nägude kontroll ja turvamees on alati käepärast. Inimeste julgeolek on meile oluline.”

Patt mahutab keskmiselt 300 külastajat ning hakkab esimesel kuul lahti olema reedeti ja laupäeviti, hiljem lisatakse ka neljapäev ja pühapäev.