Laupäeval, 19. märtsil kell 19 esineb Tallinnas Õpetajate Majas tunnustatud autor ja psühholoog dr Melanie Joy. Dr Joy ettekanne põhineb tema auhinnatud raamatul „Miks me armastame koeri, sööme sigu ja kanname lehmi: sissejuhatus karnismi” (Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows: An Introduction to Carnism).

Dr Melanie Joy. Foto: Otwarte Klatki (CC BY 2.0)

Dr Melanie Joy. Foto: Otwarte Klatki (CC BY 2.0)

Dr Joy tutvustab karnismi – nähtamatut uskumuste süsteemi, mis vormib seda, kuidas me tajume liha ja mida me sööme, miks me teatud loomi armastame ja teisi sööme.

Joy on pikaajaline sotsiaal- ja keskkonnaõigluse ning loomade eestkostja. Ta loeb Bostonis Massachusettsi Ülikoolis kursuseid, mis uurivad rassismi, heteroseksismi, soolist binaarsust, koduvägivalda ja psühholoogilist traumat.

„Karnismi eesriide avamine aitab meil kõigil, sõltumata sellest, mida me otsustame süüa, saada tugevamateks ja teadlikemateks kodanikeks ning aktiivsemateks sotsiaalseteks vaatlejateks,” selgitas Joy.

Loeng on inglise keeles, avalik ja tasuta. Eelregistreerimine toimub aadressil info@loomus.ee.

Nooremate osalejate puhul on soovituslik vanema/hooldaja nõusolek. Üritust korraldavad MTÜ Loomus, Loomade Nimel ja Eesti Vegan Selts.