Neljapäeval, 7. detsembril toimub kolmas loeng Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi korraldatud sarjast „Rahvusvaheline laeng”, kus rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Neljapäevases loengus tutvustab oma kureerimisprojekte Martha Kirszenbaum.

Martha Kirszenbaum. Foto: Deborah Farnault

Martha Kirszenbaum. Foto: Deborah Farnault

Kirszenbaum (Los Angeles/Pariis) räägib Teaduste Akadeemias toimuval loengul Los Angelese tööstuspiirkonnas asunud projektiruumist Fahrenheit, feministlikust kureerimisest seoses näitusega „Seven Sisters” Varssavis eelmisel suvel, kuhu ta kutsus esinema kuus naiskunstnikku, ning tööst Araabia kunstnikega näitusel „I Hear You Laughing”, mille kureeris koostöös Myriam Ben Salahiga Stavangeri Kunsthalles Norras.

Kirszenbaum on varasemalt töötanud MoMA meediaosakonnas, Pariisis Georges Pompidou muuseumis ja New Yorgi New Museumis. Ta on teinud projekte koostöös Varssavi kaasaegse kunsti muuseumi, Viini Belvedere Museum/21er Hausi, Marrakechi biennaali, Palais de Tokyo ja Kunsthalle Mulhouse’iga. Kirszenbaum kirjutab väljaannetele Flash Art, CURA, Kaleidoscope ja Mousse ning on viinud läbi seminare kureerimisest Pariisi ülikoolides Parsons ja Université Paris VIII.

Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris ning loengud toimuvad kord kuus. Järgmistena astuvad sarjas üles alates 2018. aasta jaanuarist documenta14 kuraator Dieter Roelstraete, luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer, kuraator Lumi Tan, kunstikriitik Andrew Berardini, feministlik kuraator Maura Reilly ning kuraator ja kriitik Antonia Alampi.

Loe ürituse koha lisa Facebookist.