Ladina-Ameerika riikide kultuurifestivalil Iberofest avatakse täna, 14. märtsil ARSi maja galeriis tänapäevaseid tehnoloogiaid kasutava uusmeedia kunsti näitus „Remote Signals“.

Suur osa kunstielamustest jõuab tänapäeval meieni ekraani kaudu. Mõni kunstiteos on loodudki võrgu kui meediumi jaoks. Digikunstis heiastub pidevasse informatsioonivoogu vajunud maailm ning teostest kujunevad omamoodi infokandjad, mis aitavad meil kogeda kaugete paikade reaalsust ja taasavastada enda oma.

„Tänapäeva kunstiturg toimib peamiselt internetiportaalide ja teenuste vahendusel, mille abil otsitakse uusi teid, kuidas kunst galeriidest kollektsionäärideni viia. Samas on tekkinud ka uued kunstimüügi vormid, mis panevad traditsioonilise dünaamika küsimärgi alla. Praeguse aja turgu
kujundavad erinevad kunstiprojektid ja virtuaalgaleriid, mis tõstatavad küsimusi nagu kas digifail on kunstiteos, kas kasutaja on kollektsionäär ja kas juurdepääs annab omandiõiguse,” ütleb näituse kuraator, Hispaania kunstikriitik ja -teadlane Pau Waelder.

Näituse avamise puhul toimub täna kell 17.30 vestlus kuraatoriga kunstituru toimimisest digiajastul. Vestlus toimub ARSi majas Varvara&Mar stuudios (Pärnu mnt 154, ruum 312) ja on inglise keeles.

Näitus jääb ARSi maja galeriis avatuks 20. märtsini.

Loe näituse kohta lisa Iberofesti kodulehelt. Sündmuse leiad Facebookis siit.

Loe end teemaga kurssiviimiseks Pau Waelderi raamatut „How to Sell Online Art and Make Millions (of visits)” (2015), mille saad alla laadida siit.