Stilist, moe- ja teatrikunstnik ning illustraator Britt Samoson avab täna kell 18.30 kauaoodatud illustratsioonide näituse „Tint ja Taevas”, eksponeerides seal abstraktseid hapraid ja tiivulisi olendeid.

Näitusel, mis jääb avatuks terveks augustikuuks, on võimaik vaadata Britt Samosoni erilisse keskkonda – Tallinna kõrgeima hoone 21. korrusele – asetatud illustratsioone. Ekspositsioonil, mis asub 170 meetri kõrgusel ja 360-kraadises ringikujulises ruumis, näidatakse Briti lemmikjoonistusvahendite – ülipeene joonega tindipliiatsite ning akvarellidega tehtud töid.

Britt armastab oma joonistustes rafineeritud detailide ja õrnalt hajuvate vesivärvide vastuolu, mida on parim vaadelda eelkõige avaras heledas keskkonnas ning lähedalt. Kunstnik ise ütleb: „Abstraktsete voogavate vormide sees elavad tiivulised ning haprad olendid vajavad enda ümber rohkesti õhku ning „lennuruumi”. Teletorni panoraamvaatega ruumis viibides tundsin koheselt, et just siia, taevasse, tahan kutsuda inimesi oma maailma avastama!” Britt lisab, et osa oma joonistustest tahaks ta viimistleda nendel samadel Teletorni laiadel valgetel aknalaudadel, silmapiiri uudistades.

2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia moedisaini alal lõpetanud Britt on aastast 2008 oma uuenduslike projekt-kollektsioonidega esinenud Tallinna Moenädalal ning saanud mitmetel konkurssidel, sealhulgas Baltic Fashion Awardil, kõrge tunnustuse osaliseks. Eelmisel kevadel pärjati Briti ruumiline kollektsioon „Square Cut” ka Väikese Kuldnõelaga.

Kokku on Britt Samosoni debüütnäitusel 25 värsket ja unikaalset, spetsiaalselt selle väljapaneku jaoks valminud tööd.