Täna, 17. juulil algusega kell 19.00 esitleb eksperimentaalkirjandust avaldav kirjastus ;paranoia Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis uut teost – kuraatori ja kunstikriitiku, EKKMi juhi Anders Härmi raamatut „Kolm isamaalist kõnet”. Lisaks raamatuesitlusele laiavad EKKMis samal õhtul aset kahe filmi linastus, vestlus autoritega ja pidu.

Anders Härmi raamatu „Kolm isamaalist kõnet” kaanekujundus

Anders Härmi raamatu „Kolm isamaalist kõnet” kaanekujundus

Täna kell 19.00 esitleb Eesti ja muu maailma eksperimentaalkirjandust avaldav ja levitav kirjastus ;paranoia EKKMis Anders Härmi uut raamatut „Kolm isamaalist kõnet”. Raamat sisaldab kolme loeng-performance’i teksti aastatest 2002–2012: „Ole purjus, ole väga, väga purjus…”, „Kokkamine ja sittumine”, „Päästes Sofi Oksaneni”. Teos ilmus osana näitusest „Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki”, mis äsja Voronja galeriis avati.

Lisaks raamatuesitlusele toimuvad EKKMis avatud näituse „Must maja. Märkmeid arhitektuurist” raames kell 20.00 filmide „Stone Tour” (1999, Marko Raat, Andres Kurg & Hanno Soans) ning „Esteetilistel põhjustel” (Marko Raat & Andres Kurg, 1999) linastused ning vestlus autoritega. Kell 22.00 algab pidu Viva la Kelder. Muuhulgas tähistab Anders Härm täna EKKMis oma sünnipäeva.

;paranoia publishing group ltd. on uus eksperimentaalkirjandust publitseeriv kirjastus, mis avaldab ja levitab nii siinsete kui ka teiste maade autorite loomingut. Aasta alguses loodud kirjastus on tänaseks välja andnud kümme raamatut ja muud trükist.