Täna kell 20 toimub punk-sotsiaalkeskuses Ülase12 filmiõhtu seerias Isemoodi islam, kus näidatakse Parvez Sharma dokumentaali „Džihaad armastusele” lesbi-, gei- ja transsoolistest moslemitest.

Mõrumagus hetk Iraani pagulaste vahel filmis „A Jihad for Love" (Parvez Sharma, 2007). Kaader filmist

Mõrumagus hetk Iraani pagulaste vahel filmis „A Jihad for Love" (Parvez Sharma, 2007). Kaader filmist

Ajal, mil islamiusku rünnatakse nii seest- kui väljaspoolt, on kaheteistkümnes riigis ja üheksas keeles filmitud „Džihaad armastusele” („A Jihad for Love”, 2007) väljakutsuv dokumentaal. Moslemist gei ja filmitegija Parvez Sharma on läinud sinna, kus vaikus on kõige valjem, filmides riikides, kus ei saaks unistadagi ametlikust loast selle filmi tegemiseks.

„Džihaad armastusele” on Sharma debüütfilm ning esimene täispikk dokumentaal, mis uurib islami ja homoseksuaalsuse keerukaid ristumisi üle maailma. Meieni jõuavad lood Indiast, Pakistanist, Iraanist, Türgist, Egiptusest, Lõuna-Aafrikast ja Prantsusmaalt. Filmides alati salaja ning olles ise moslem, toob Sharma meieni filmi usu seest, austades islamit sama palju kui filmitegelased ise.

P.S. Sotsiaalkeskus Ülase12 kogub annetusi, et oma aprillikuiseks sünnipäevaks (juba 5 aastat!) keskus ilusasti korda seada. Ülase12 ei ole ainult füüsiline ruum, vaid avatud kogukond, mis võimaldab seal oma (rohkem või vähem pungimaid) üritusi korraldada, aga vahel vajab ka väline ilme pisut parandamist. Just praegu on võimalus sellele kaasa aidata! Annetusi oodatakse kontole EE902200221054306306 (saaja: MTÜ ARMAS). Lisainfot leiab Sotsiaalkeskuse Ülase12 Facebooki lehelt.

Filmiõhtu leiad Facebookis siit.