Kujundusbüroos Bassein tegutsev illustraator ja graafiline disainer Janno Preesalu konkursitöö koosneb erinevate vabadust sümboliseerivate visuaalide kogumist, kus iga pilt räägib oma minilooo. „Lapseliku joonega joonistatud pildid on ülilihtsad ja kergesti jälgitavad ning ei koorma visuaaliga liigselt,“ selgitas autor. „Vaba käega joonistatud pildikeel pakub ka võimalusi kaasata festivali publik erinevatesse käsitöölistesse tegevustesse,“ pakkus kujundaja ka oma nägemuse, kuidas võidutöö kujundus võib hakata festivali kontekstis oma elu elama.

XXIII Viljandi pärimusmuusika festivali tunnuskujundus

XXIII Viljandi pärimusmuusika festivali tunnuskujundus

Kujunduskonkursi lähteülesanne oli visualiseerida võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt järgmise festivali teema – vabadus. Selle teemaga on korraldajad oma ülesandeks võtnud pillikäsitsuse ja loominguvabaduse pärimusmuusikas ja seda olukorras, kus see väljend on saanud ka laiemas mõistes jälle tähenduslikuks ja oluliseks.

Kodulehel ja Facebookis välja kuulutatud konkursile laekus tänavu 29 tööd 21 kujundajalt. Võidutöö lõpliku valiku tegemisel olid Eesti Pärimusmuusika Keskuse töötajatest komisjoni liikmed peapreemia valikul üsna ühel meelel.

Janno Preesalu on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli graafilise disaini erialal. Ise peab ta ennast sama palju illustraatoriks kui graafiliseks disaineriks, ühendades meelsasti mõlemad kujundusviisid üheks tervikuks nagu antud töögi puhul.

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.–26. juulini 2015.